Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan kutya-, vagy...

Van itt olyan kutya-, vagy macskatartó, aki vegetariánus - érzelmi alapon? (állatot ölni gyilkosság, és effélék)

Figyelt kérdés
És az állat mit eszik? Hm...
2012. máj. 24. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. De szerintem az ilyenek nem tartanak "ragadozó" állatot.
2012. máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Macskatartó vagyok, igaz, nem vegetáriánus, de én tisztelem azokat, akik morális okokból képesek lemondani a húsfogyasztásról. Ez a morális hozzáállás _nyilván_ nem érinti az állatokat - értelemszerűen mert nekik nincs erkölcsi érzékük, ösztönlények. De az embernek lehetősége van eldönteni, hogy mi tart helyesnek, ez különbözteti meg a többi állattól.
2012. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szóval a lényeg az, hogy a vegetáriánusok valószínűleg képesek magukat megkülönböztetni kutyától, macskától, oroszlántól, és ez így nem okoz nekik semmilyen problémát. Remélem, követhető voltam.
2012. máj. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó lenne, de pl. az én ismeretségi körömben, akik vegetáriánusok, a gyerekeikre is ráerőltetik. Ilyen alapon simán el tudnám képzelni, ha lenne kutyájuk vagy macskájuk, a kutya sem kapna húst. Még azt azért megkockáztatom, hogy tápból kapna olyat, ami húst tartalmaz.
2012. máj. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%

Személyesen nem ismerek senkit, aki vega diétán tartja a kutyáját/macskáját, de van, ahol ennek nagy divatja van. Még gyári vega tápok is léteznek. Sőt, egyesek még vegán(minden állati fehérjétől mentes) diétára is képesek fogni a kutyájukat. A PETA még támogatja is a dolgot.


[link]

[link]


Egy olyan vegetáriánus ismerősöm van, akiről tudom, hogy érzelmi alapon döntött, és kutyája is volt mellé. A roti rendes, jó minőségű tápot kapott. Mivel a kutyának szüksége van erre, ezért ehetett húst, de saját maga lemondott róla, mert egy embernek nem feltétlenül van szüksége rá(ő konkrétan lakto-ovo vega volt).

2012. máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Mi meg nem vagyunk ugyan vegák, de az egyik macskánk igen. Hiába adjuk neki a hús féléket, vagy a konzervet, abból nem eszik.

A répát krumplit annál inkább. A sült krumpli a kedvence, meg a levesbe főtt répa. :-D

2012. máj. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 77%-os 3. válaszoló...


Rendben, hogy megkülönböztetik, de hogy számolnak el a lelkiismijükkel, hogy a pénzért vett kutyatápban a kedvtelésből tartott állatkájuk számára leölt állatok húsa van.


Remélem, követhető voltam.

2012. máj. 24. 14:59
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

A tápokban olyan hús származékok vannak, ami emberek számára már fogyasztható.

Vagyis ami számunkra selejt, az megy az állatoknak. Tehát nem azért ölik le pl. a szárnyasokat, hogy Fifike jól lakjon. :-D

2012. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!