Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni a pókszázláb...

Mit lehetne tenni a pókszázlábúk ellen?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyenek szoktak a falakon lenni :( Na persze nem úgy kell elképzelni, hogy már szinte megszokott, de úgy kéthetente legalább egyszer biztos látok :( Már párat szétnyomtunk, amit el tudtunk csípni, de az előbb láttam egyet megint :( Mi az ördögöt lehetne tenni ellenük? Már a sötétben is félek, nehogy pont hozzáérjek egyhez, vagy valami. Iszonyodom az ilyen állatoktól.



2012. máj. 27. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ultrahangos pókriasztó? Állítólag mindenféle bogarat elriaszt, de nem próbáltam még sose, szóval nem tudom.
2012. máj. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fúj undorító1 Tudom,nekünk is vannak ilyenek! èn azt teszem hogy elhúzok minden bútort mikor senki nincs itthon,és az összes sarkot meg ,vagyis inkabb ugy mondanám hogy a szobát körben,befúlyom ellene való sprével,bogárirtóval. Bezárom az ajtót kevés idöre,aztan kiszellöztetek. Takarítani elötte kell,utána már nem szbad. Mikor ezt megcsinálom,kb 1-2 hónapig nem látom öket!
2012. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ennek a csípése is elég fájdalmas (a múltkor olvastam), viszont sok egyéb bogarat,rovart megfog.


Próbáltad már a piros Raid mászórovar-irtót? Fújd körbe vele végig az ajtódnál. Persze ha résmentesen záródik, akkor elég alul, vagy ahol van egy kisebb rés. Nagyon kis helyeken is átbújhatnak sajnos.

Illetve az ablaknál is fújd teljesen körbe, és ha még nincs, akkor rakjatok fel sz.hálót.

Ha szükségesnek látod, akkor az egész szobát fújd körbe a... hogy is mondjam. szóval a falak mellett, végig mind a 4 oldalon. Nekünk pl. parketta van, így én a szegély mögé (nem illeszkedik teljesen a falhoz) fújnám. Érdemes az ajtófélfánál is szétnézni, nincs-e ott kis rés, ahol bejöhetnek, mert akkor ott is körbe kell fújni.

Ezt hagyod 15-20 percet száradni, aztán visszamész ablakot nyitsz, esetleg kapcsolsz ventilátort, hogy jobban cserélődjön a levegő és 30-40 percet szellőztetsz. De nyugodtan lehet 1 órát is, addig lehetőség szerint próbálj másik helyiségben tartózkodni, mert ezt nem jó belélegezni.


Persze az is megoldás lehet, ha a nagy réseket betömöd.


A szobába érdemes venni Insecticide 2000 sprayt, bár ez tapasztalataim szerint nem elég hatékony. Mármint azt mondják, legalább olyan, mint a Raid és ha lefújod vele pl. a küszöböt akkor ha ott átsétál a bogár az megöli. No, hát sajnos nem. Nekem mindig csak úgy vált be, ha közvetlenül a lényre fújtam. Akkor viszont nagy jó, mert ha találsz egyet a szobában és mondjuk nem tudod, vagy nem mered zsebkendővel elfogni, akkor ezzel lefújhatod. Ettől nem lesz büdös, nem káros az egészségre. Én mindig tartok a szobában. Ha nagyon félsz, az ágyadat is körebe fújhatod vele esténként (1-2 centire az ágytól), jó gazdagon. Úgy talán hatásosabb (mert az biztos, hogy ennek nincs több hetes hatása, hiába írják). Hátránya, hogy sajnos drága, talán 2500 forint körül van egy flakon. De egész sokáig elég.


Mást szerintem nem nagyon tudsz tenni, talán még annyit, hogy szakemberrel beszélsz. Bár nem tudom, hogy a pókszázlábúak ellen milyen megoldással tudnak szolgálni. Kártevőirtó cégre/szakemberre gondolok.


Egyébként lehet, hogy nem tart már sokáig, most nálunk is megjelentek a hatalmas pókok a szobában is, ilyen időben sajnos ez előfordul, de aztán idővel csökken a számuk. Lehet nálatok a p.sz.lábúból van sok és ők most jönnek elé/be a házba(n).


Esetleg megpróbálhatsz rovarirtó port is venni, de én szobába és hasonló helyiségekbe nem merném szórni (nem is ajánlott), mert hiába szórod óvatosan a legeldugottabb , szélcsendes kis helyre, sajnos az száll a levegőben és belélegzed.

De ha az egész ház tele van a dögökkel, akkor ha nem fér hozzá kutya,cica, akkor bizonyos helyeken kiszórhatod, pl. bejárati ajtónál. Vagy ha kint a falaknál is sok ilyen állatkák látsz, akkor meg lehet próbálni a kintre való port is és körbeszórni a ház falánál.

2012. máj. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elnézést a hibákért.

Még csak annyit, hogy ha esetleg nem lett volna teljesen érthető, a szobát is lekezelheted Raid-del, ahogyan írtam, az Insecticide-t csak kiegészítésnek javasoltam (pl. télen is nagyon jó, mert lefújod vele a bogarat, jó bőségesen, hogy gyorsan elpusztuljon, aztán visszafekhetsz aludni, nem kell szellőztetni).

2012. máj. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy hatásos módszert ismerek ellenük: sikítani kell és felgyújtani a házat.
2012. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Utolsó: nekem is ez a módszer jutott eszembe, amikor megláttam :D
2016. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!