Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gipszkarton mögé beköltözött...

Gipszkarton mögé beköltözött darazsakat hogyan lehet kiírtani?

Figyelt kérdés

Az emeleten az egyik szobában az ablak alatt a gipszkarton mögé beköltöztek a darazsak, mert már egy hete folyamatosan darázszümmögést lehet hallani még éjjel is. Engem annyira idegesít, hogy alig bírok elaludni tőle, éjjel többször is felébredek rá. Az ablak alatt van egy fellépő, nem tudom, hogy az alá vannak beköltözve vagy az ablak alatti gipszkartonba, esetleg mellé. Annyit tudok, hogy erről a részről jön a hang. Arra gondoltam, hogy a fellépő alá befújok darázsírtó spray-t, de ha nem közvetlenül ott vannak a darazsak akkor valószínűleg nem sokat segítene.

Valaki esetleg nem tudja hogyan lehetne eltávolítani őket? Kezdek megőrülni a folyamatos zümmögéstől.


2012. jún. 1. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy kis átmérőjű lyukat kell bele fúrni, majd egy rovar írót spray-vel befújni. Érdemes a fújó részre egy hosszabbító "csövet" tenni, amit egyenesen bele lehet irányítani a lyukba. Utána lezárni.
2012. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a rovarirtós módszer nekem nem vált be, pedig vettem kb. 10 fajtát, a legjobb megoldásnak a légypapír bizonyul, mindet össze szedte.
2012. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! A lyukon befújt spray módszert ki fogom próbálni, a légypapíros módszer is jó lehet, csak az a baj, hogy ha be akarnám rakni a légypapírt a gipszkartonfalat le kéne bontani.
2012. jún. 1. 13:43
 4/4 anonim válasza:

A féktisztító sprayt ajánlom (komolyabb autósboltban lehet kapni).

Mivel nem szórófeje van, akár két méterről is jól lehet vele célozni(mint egy vizipisztollyal).

Csak fészekre érdemes használni, repülő rovarra nem (nehéz eltalálni).

Nagyon hatásos, a lefujt darazsak szinte azonnal elpusztulnak és nem szédelegnek még percekig,mint a "szuper" rovarírtóktól(amelyik keveset kapott az is repképtelen lesz, leesik és elhalálozás előtt a földön agonizál 2-3 másodpercig).

Mivel nincs erős szaga sem téged, sem a szomszédos fészekben lévő darazsakat nem irritálja.

Gazdaságos,mert nem "össze-vissza" szórod szét a levegőbe.

2012. aug. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!