Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Barna kukacok? Mit tegyek...

Barna kukacok? Mit tegyek ellenük?

Figyelt kérdés

Most láttam meg két barna kukacot a szobában. Az egyik a parkettán mászott, a másik tőle 30 cm-re az ágy oldalán. Kb. 2-3 cm hosszúak, 0,5-1 cm vastagok.


Honnan jöhettek? És ami fontosabb, hogyan tüntessem el őket véglegesen? Egyenlőre többet nem látta, de mi van, ha még több kerül elő? Egyáltalán honnan jöhettek?


Az ablakon van szúnyogháló. Nem tudom, hogy számít-e, de 2 hete került hozzám egy felnőtt cica (panelban lakom).


2012. jún. 8. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

szia !


így most látatlanba a kukacokról nem tudok mi mondani,de írtad hogy hozzád került egy cica, nem lehetséges az hogy a macsek valahova be kakilt (elég egy pici is) és a legyek meg bele petéztek és a fejlődésben lévő légy lárvákat láttad ?


egyébként így néz ki a lárva :


[link]

2012. jún. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Szerencsére azóta nem találkoztam egy darab kukaccal sem, de nagyon megijedtem. A cica szobatiszta, soha nem láttam még máshová piszkolni, és a kaki szagot csak megérezném. Valamint egy légy sincs soha a lakásban, mert szúnyogháló van az ablakon.


Nővérem szerint a zöldségestől hozhattam haza (esetleg a zöldborsó között), de én ezt nem hiszem.


Egyébként ennél sötétebb kukacok voltak, olyan középbarna színűek.

2012. jún. 16. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem valami hússal viheted haza. Mielőtt megvetted, lehet hogy szabadon volt egy kis ideig és néhény légy petézet bele.

Ahogy az előttem lévő is írta, szerintem is legyek petéi, amikből lárvák lettek és azokat láttad.

A macskádnak nincs valami sebe? Igaz, hogy elég ritka, de az is lehet, hogy ha a macsekodnak van sebe, akkor azt köpték be a legyek és ezzel a petéket beletették a sebbe. A cica a sebét beletörölgette mondjuk egy takaróba és ezzel átrakta a petéket, amik a takaróba kikeltek és lárvák lettek.

2012. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!