Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Új családtagra készülünk,...

Birkey kérdése:

Új családtagra készülünk, kiscicára. Benti kisállatnak szeretném, de a gond az az, hogy van egy 9 éves foxi-tacsi keverék, kan kutyám, aki igazi kis kotorék eb, megfog minden kisállatot. Hogy tudnám hozzászoktatni a kiscicához? Egyáltalán lehetséges?

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi vagyok, mit mondanak a tapasztaltabbak. Mi pár napja fogadtunk be egy pici cicát az utcáról, de az egyik kutyánk szörnyen zsákmányos, plusz utálja a macskákat. :D Mi úgy csináljuk, hogy a macska el van zárva egy szobába, a kutyák csak akkor jöhetnek be, ha van, aki figyel rájuk, és a cica bent van a szobaketrecben. Az első 2 napban a macskás kutya teljesen ki volt akadva, ahogy meglátta a kismacskát, ki akarta borítani a ketrecből, ilyenkor rögtön rászóltunk és kivezettük a szobából. Lassan 1 hét elteltével már ott tartunk, hogy sokszor csak nyugodtan nézegeti, szaglássza, ilyenkor nagyon megdicsérjük, sőt olyan is volt, hogy megnézte, aztán arrébb ment lepihenni, ilyenkor is agyon dicsérjük. De ha megint elkezd durvulni akkor ismét elküldjük. Ha a kezünkben van a cica, akkor csak úgy jöhet oda a kutya, ha valaki fogja, bár egyre kevésbé tűnik úgy, hogy bántani akarná, inkább csak nagyon szagolja, meg nyalogatni akarja, de többször van olyan is, hogy felészagol aztán megy a dolgára. Persze ilyenkor sok simogatás és dicséret neki :). A következő lépés az lesz, hogy a macskát letesszük a földre, a kutyát meg pórázra vesszük... na ott még nem tudom hogy fog reagálni az eb... :)
2012. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Megpróbálok én is lépésről-lépésre haladni. Köszönöm a tippet! :)
2012. jún. 19. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!