Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék otthonra birkát...

Szeretnék otthonra birkát vásárolni, hogy lelegelje a fűvet! VAn valakinek ezzel kapcsolatban tapaszatalatok és olcson hol lehtne hozzá jutni egyhez?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A birka társas állat, ne egyet vegyél. És mit tervezel télen, mikor nem lesz fű?
2012. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...és a rengeteg birka kakit ki fogja felszedni?
2012. jún. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már bocs, de ez marhaság. Annak a birkának kell egy istálló, hely, megfelelő kerítés stb. ez az egyik, am ásik, hogy ő nem fogja neked egyenletesre nyírni a füvet, mert van amit szeret, van miat kevésbé. Effektíve úgy fog kinézni az udvar, hogy kitaposott ösvények lesznek, itt-ott egy egy nagyob gyom, egyébként meg tarra rágva, mindemellett helyenként kiégve a fű. Harmadszor, azt az állatot télen etetni kell, lévén nincs fű. most akkor veszed neki a kaját bálánként 6 ezerért? Ennyi erővel bízz meg egy kertészcéget, pár ezerért lenyírják hetente az udvart, sokkal olcsóbb, mint élő állatot tartnai.

És akkor még nem beszéltünk az állatorvosról, oltás, féregtelítés stb.

2012. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Miért szerintetek az utcán tartanám?

Persze h van neki helye!

2012. jún. 22. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem vannak juhaim. Tény hogy nem egyenletesen legelnek. Porcsint, muhart megeszik, a talpas gyepet annyira nem. Tavasztól őszig elélnek a kerti füvön, de azért naponta egyszer csak adok nekik abrakot. dara, árpa, zab stb. Télen bent vannak, szénát esznek. Én elárulok neked valamit. Én sem veszem állandóan a bála szénákat. Nyaranta elég sokat kaszálok közterületeken, nagy füves helyeken, és szénapadláson szétteregetve nekem megszárad télre. Nagyon sokat spórolok ezen, nem kerül annyiba. Nekem jelenleg 30 db van.
2012. júl. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!