Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet tartani degut (csincsill...

Lehet tartani degut (csincsillához hasonló állat csak kisebb) fogkoptató nélkül?

Figyelt kérdés

Van két degum. Már nálam vannak 1,5 hónapja és folyamatosan a kis faházikójukat rágják. Akitől vettük azt mondta ez normális és, hogy ne vegyünk fogkoptatót. Mégis folyton rágják és attól félek, hogy attól nem kopik le teljesen a foguk.

legyetek szívesek normális válaszokat. KÖszi



#Degu fogkoptató 1
2012. jún. 25. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Széna mindig legyen előttük, az a legjobb fogkoptató!

A faházikó előbb-utóbb el fog fogyni, a deguk már csak ilyenek! Majd veszel/csinálsz másikat!

2012. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lekopik attól is, de szerintem érdemes beszerezni a koptatót. Igazi baj akkor lenne, ha nem tudná min koptatni a fogát, akkor a folyamatos növekedéstől a metszőfogai extrémen megnyúlnának és végül elpusztulna az állat, mert nem tud táplálkozni.


Ezért koptatja a fogát a faházon, illetve ezért is szükséges kemény táplálékot is adni nekik.

2012. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! A friss illatos jó minőségű széna a legjobb, érdemes a mézes, cukros, kalciumos fogkoptatókat kerülni, ezek igen károsak lehetnek hisz a por amiből állnak előidézheti a húgykő képződését! A "vadonban" sem esznek ilyenek. Tudom ajánlani azt hogy ha egy darab kérges (nem beteg ) fadarabot adjatok nekik. Erre tökéletes mondjuk az almafa, dió nem.
2016. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Remélem segíthettem!
2016. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!