Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy állatbörzén láttam kis...

Egy állatbörzén láttam kis mokusokat, szeretnék venni kettőt a papagáj ketrecbe, megeszi a papagaj tojásokat? és bántanák egymást?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Mókusokat nem fogsz tudni papagájokkal együtt tartani.

A mókusok szétszednék a fészkeket. Oda-vissza csépelnék egymást. Életük végéig stresszben élnének, ami így igen hamar bekövetkezne.

2012. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki ha tévedek, de a mókus vadállat és nem holmi ketrecbe valóak, hanem az erdőbe.

Nekik amúgyis nagyon nagy helyre lenne szükségük, ahhoz hogy lefárasszák magukat, ja és kétlem hogy te annyi ágat be tudnál tenni ahol szabadon tudnak ugrálni.

2012. jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ugy szerettem volna,h nagy ketrecbe ültettem volna fákat,csináltam volna odut,de már lemondtam rola.amugy valaki lakásba tartja.
2012. jún. 26. 12:34
 4/6 anonim ***** válasza:

No. A mókusok valóban vadállatok, ahogy a papagájok is. Ennek ellenére vannak tenyésztett mókusok - nem a hazai Sciurus vulgaris -, ezeket lehet kapni kereskedésben.


Papagájjal együtt nem tartanám őket, mert alighanem megeszik, persze, ez papagáj-fajtól is függ. Ugyanakkor nem gondolom, hogy elég lenne nekik a kalitkád, bár nem tudom, mekkora. A mókusoknak nagy ketrec kell, sok mozgástér. Persze ez a papagájnak sem árt.

2012. jún. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, majdnem biztosan megeszi a tojásokat.
2012. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is van "kis" mókusom (4 éves és Szibériai csíkos mókus burunkduk) ketrecben. Tojásokat megeszik úgyhogy szétszednék a fészkét, 2-t ne zárj össze mert megölnék egymást, nincs saját területük. Ha 2 mókust veszel mindenképp 2 ketrecben. a ketrecnek magasnak kell lennie hogy tudjon ugrálni :) (enyém 40x60x80 cm) ebben jól elvan. Ilyen polcos elrendsezésű tehát polcok vannak benne, és raktunk be neki egy faágat amit "lépcsőnek használhat tehát tud menni szintről szinte. Alulra fenyőkéregből készült almot kell rakni (nem nagyon drága 1500ft egy nagy zsákkal a faiskoláknál). Vettünk neki 1 csövet amiben bujkálhat, 1 odút amibe télen elbújhat illetve egy anyagot kifeszítettünk neki amiben tud aludni (lényegében egy függőágy). Mókuskereket is tehetsz be neki bár az enyém retteg tőle :D. Lényeg még az hogy hetente egyszer jó őt kiengedni a szobába ahol tartod. ajtót ablakot természetesen be kell zárni nehogy meglépjen. itt kedvére ugrálhat játszhat és majd visszamegy de sokszor úgy kell őt kajával visszacsalogatni. innivaló és ennivaló meg természetes gondolom. Lényegében ennyi egy mókustartás sok sikert! :D
2012. júl. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!