Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A futrinka harap?

A futrinka harap?

Figyelt kérdés
Sokszor betéved mostanában a szobába, láttam, hogy elég nagy foga van.
2012. júl. 3. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Foga?

Amúgy nem hiszem, gyerekkoromban sokat játszottam velük, sose voltak agresszívak.

2012. júl. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Harap, bár ritkán, de csak fáj, nem veszélyes. A cincérek viszont sokkal harapósabbak, de ott sincs semmi vész a fájdalmon kívül.
2012. júl. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Foga van annak a csufnak??

Istenem ,azok a fekete csufsagok a remalmaim, miattunk nem alszom par napja.Mindenhova bemasznak,minap a parnamrol szedtem ossze:(((

Nincs ezeknek valami termeszetes ellenseguk?(rajtam kivul..:) )

2012. júl. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Természetes ellensége?..Hát, a macska.Az észreveszi egyből, hála neki eddig az összes le lett vadászva.

Pár napja rendszeresen betéved 1-2 db,éjszaka.Repülnek is!Mikor jobban szemügyre vettem, láttam, hogy elég nagy "foga"vagy rágószerve, vagy minek mondják, van neki.Nem szeretném, ha éjjel megmászna és megkóstolna, miközben alszom.

2012. júl. 3. 11:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem gyerekként egyszer szembespriccelt a rézfutrinka, kegyetlenül fájt. Inkább ne piszkáld, boríts rá poharat, csúsztass alá kartonpapírt és dobd ki.
2012. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát, nem nyugodtam meg...Milyen veszélyes kis dög ez?!

Nem szeretem pusztítani a rovarokat sem, mert sajnálom.A futrinkáról meg olvastam, hogy hasznos is, mert pusztít más kellemetlen rovarokat.

Majd óvatos leszek vele.

2012. júl. 3. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Valóban erős csáprágója van, amivel más rovarokat illetve puhatestűeket zsákmányol, és védekezésre akár használhatja is, de magától nem fog úgy dönteni, hogy megharap. Egyébként se lenne tőle semmi bajod.

És a futrinkafajok egy része valóban képes az irritáló váladékát kilövellni, ezekkel óvatosabbnak kell lenni.

Azt nem tudod, hogy milyen futrinka szokott betévedni hozzád?

2012. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kb 1,5 cm hosszú,teste keskeny, sötétbarna, majdnem fekete, matt színű.A lábai vöröses színűek.A hasa fényes, sötét gyöngyházszínű.
2012. júl. 4. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!