Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Cserebogár a falban?

Cserebogár a falban?

Figyelt kérdés

Egész éjjel itt kapart a fejünknél a cserebogár a falban. Ma addig kerestem, míg meg nem találtam. Ott van a fal tövében egy kis lyukban, lehet látni is. A kérdésem az lenne, hogy tudnám kiirtani? Van itthon formalin, arra gondoltam egy vattát átitatnék vele és beledugnám a lyukba. Ez hatásos lehet? Emberre nem ártalmas a formalin belélegzése? Kérlek szépen benneteket segítsetek, mert nagyon idegesítő, ahogy kaparászik a falba.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 5. 12:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Cserebogár? Júliusban? A falban?
2012. júl. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, hogyan kerülhet a falba??

Szerintem inkább szedd ki óvatosan és engedd szabadon.Olyan aranyos bogárka, miért kéne elpusztítani?Hisz már olyan kevés van abból is!

2012. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Kevés a cserebogárból??? Annyian vannak mitn a nyű! Nálunk, mikor beindult a cserebogárszezon, félő volt, hogy ha kimegyünk, véletlenül beszippantunk párat a levegővel.... -.-" Nem beszélve arról hogy lerágták a leveleket.


Nekünk is sokszor van a falban, de elég vastag, ezért nagyon ritkán jutottak csak ki.

Ha lehet látni is akkor szerintem szúrkálj be valamivel...

2012. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes...én Csabán lakom, belváros felé.Már 20 éve egyetlen cserebogarat sem láttam.Azt hittem, kipusztultak.Valamikor tanyán is laktunk, de falban ott sem volt.Persze hiszek nektek, csak olyan fura ez..
2012. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Én Budapesten élek, kertvárosi részben, és szinte mindennap látok cserebogarat. Egyébként meg valaki írta, hogy miért kéne megölni: mert nagyon káros.
2012. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem tudom merre lakhat az első két hozzászóló, hogy ott nincsenek cserebogarak, irigylem őket! :)

Nálunk rengeteg van (Dél-Alföld), szinte már ütik ki az ember szemét. Utálom őket nagyon. Valahogy megpróbálom vegyszer nélkül kipiszkálni, bár elég szerencsétlen helyen van.

Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat!

2012. júl. 5. 13:02
 7/14 anonim ***** válasza:

ne formaaldehiddel, az rákkeltő.

ezt olvasd el, hátha van benne ötlet:

[link]

2012. júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves 7. hozzászóló! Nagyon szépen köszönöm a linket és hasznos válaszod! :)
2012. júl. 5. 13:05
 9/14 anonim ***** válasza:

-a

:)

Szegeden is sok a cserebogár. ki kell valahogy csalogatni, aztán szépen meszeld be a lyukat.

2012. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyik ismerősöm vályogházban lakott. Ott majdnem minden nyáron előjött ez a probléma. Valahogy beették magukat azok a rohadt kis dögök a vályogtéglák közé és időnként kaparászni kezdtek. Néha a parketta díszléceket kellett megbontani a falnál, hogy ki tudja szedni őket.

Eltávolításukhoz egy 100-as szöget és egy harapófogót használt. (Harapófogóval fogni a szöget, a szöggel meg a bogarat.)

Ha vannak tyúkjaid, add oda nekik az elfogott bogarat, számukra valóságos csemege, pillanatok alatt ízekre szedik.

2012. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!