Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat volt ez, és hogy...

Milyen állat volt ez, és hogy került a mosdóba?

Figyelt kérdés

Egyik éjjel kimentem és megláttam egy hosszúkás rengeteg lábú állatot, majd bementem a papucsomért de miután visszaértem eltűnt. Azt hittem hallucináltam. Most rájöttem, hogy az ajtó félfája és a fal közötti résből mászik elő, előmászott, levettem a papucsom és lekapartam a földre, majd irdatlan sebességgel mászott, alig bírtam elkapni, de végül lecsaptam. Milyen állat volt és hogy került oda? Lehet több is? A hideg futkos a hátamon tőle.

Hüvelyk új nagyságú rengeteg lábbal és nagyon gyorsan fut. :S


2012. júl. 11. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
százlábú
2012. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]

ilyen volt.

2012. júl. 11. 21:31
 3/7 A kérdező kommentje:
pontosan ilyen! [link]
2012. júl. 11. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:

ott a neve :) pókszázlábú

Éjszakai állat, nappal az avarban vagy kövek alatt, illetve lakásban a bútorok mögött rejtőzik. Aktív ragadozó, gyorsaságát a zsákmányszerzés közben teljes mértékben kihasználja. Lerohanja a legyeket, pókokat – illetve bármilyen ízeltlábút, sőt csigákat és férgeket, ami az útjába akad –, állkapcsilábaival megragadja és megmérgezi a zsákmányt. Fejlett szeme ellenére vadászat közben általában a hosszú csápok tapintó- és szaglóérzékére, valamint a szőrös lábak tapintására hagyatkozik. A számára veszélyt jelentő állatokat (darazsak, méhek) messzire elkerüli, képes különbséget tenni a lehetséges préda és fenyegetés között.


A hűvös és nedves helyeket kedvelik. Tracheáik nyílásai nem zárhatóak, így a kiszáradást és a túlzott hideget egyaránt igyekeznek elkerülni. Szabadban a nagyobb sziklák alatt, avarban vagy fakorhadékban, növényi törmelék között találhatók. Az emberi lakásokban leggyakrabban a pincékben, fürdőszobában és WC-ben tűnik fel, mert itt általában elég magas a páratartalom. De megtalálható a szárazabb helyeken is, a lakás bármely részén. Tavasszal általában kiköltöznek a szabadba, ősszel vissza a lakásba.


Amikor nem vadászik, lábait és csápjait gyakran tisztogatja szájával.

2012. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És rendkívül hasznos állat ez a ragadozó, rovarpusztító!
2012. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az embertől fél és elmenekül tőle.
2012. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Találtam még egyet, öljem le? Vagy lehet még többen vannak? Mit csináljak?
2012. júl. 11. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!