Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Igénytelenebb díszállat?

Igénytelenebb díszállat?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami nem vízi állatot, olyat, akinek nem probléma, ha magára hagyom időnként pár napra, ha megkérek valakit, hogy etesse. Nem kifejezetten gyöntölős állatra gondoltam, hanem díszállatra. És nem vízi állatra, tehát nem halra. Szárazföldi teknős jó lenne? Vagy mi lehet még?
2012. júl. 15. 18:04
 1/6 A kérdező kommentje:
az igénytelent azért írtam a kérdésben, hogy nem a simogatós, hanem gondoskodom róla és nézegetem
2012. júl. 15. 18:22
 2/6 anonim válasza:
A halat ugyan nem simogatjuk, de nem csak egy dísz. Remélem nem azt hiszed, hogy csak víz meg kavics oszt hasta la vista....
2012. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igénytelen olyan nincs. Minden állatnak megvannak a jellemzői, amire MINDIG oda kell figyelni. Megfelelő körülményeket kell biztosítani neki, mind a környezetét, mind a gondozását illetően. Nincs olyan állat, akire ne kellene minden nap odafigyelni és gondoskodni róla. És szeretik az állandóságot, úgyhogy nem szabad őket sokszor magukra hagyni, még akkor sem, ha valaki eteti őket. Ha ennyire nincs időd egy állatra, akkor felesleges bmit is tartani. Egy gazda, bármilyen állatról is van szó nem állhat úgy hozzá, hogy csak nézegetem és megetetem és ennyi. Mert ez nem erről szól, attól még, hogy nem simogatod meg, törődni kell velük!
2012. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell kiforgatni a dolgokat... Nem tudom miért probléma, ha olyan állatot keresek, akit pl egy hónapban 1x mikor hazautazom egy hosszú hétvégére rá lehet bízni valakire. Pont ezért akarnék olyat, aminek nem kell az ember közelsége.

Nyilván nem arról beszélek, hogy nem gondoskodom róla, próbáljátok nem elferdíteni a dolgokat, hanem a kérdésre koncentrálni.

2012. júl. 15. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló vagyok.

Ez attól is függ, hogy abban a pár napban az állat a saját helyén maradna-e, és úgy etetné valaki, vagy át kell szállítani az ideiglenes gazdi lakásába/házába. Mert a madarak, ha párban tartod őket, akkor nem igénylik az emberi társaságot, elég inger a fajtársuk. Ráadásul nem azok a simogatásra vágyó állatok. Viszont a madarakat nem ajánlott havonta másik helyre szállítani, mert rosszul tűrik a környezetváltozást. Akár még sokkot is kaphatnak. Kanárim van, úgyhogy teknősről, hörcsögről ilyesmikről nincs tapasztalatom.

2012. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy pókom a sarokban...csendes,önellátó,nem piszkol...:)
2012. júl. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!