Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen rovar vagy parazita...

Bereczki noemi kérdése:

Milyen rovar vagy parazita undormany lehet az amelyik fekete hosszukas testu kics kb mint egy bolha, es nem lehet el kapni? Gyorsabb mint a bolha ra tettem az ujjam es eltunt ja es az agyamon talaltam . Mi lehet az es hogy lehet ki irtani?

Figyelt kérdés

2012. júl. 21. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos ennyiből nehéz megállapítani, de talán valamiféle egyéb bolha (többféle van), esetleg valamilyen tetű vagy poloska.


Csak egyet találtál, vagy sok van?

Megpróbálhatnál elkapni egyet (kicsit dörzsöld az ujjad között óvatosan, attól megszédül és bele tudod dobni egy üvegbe vagy valamibe (zárd le)). Vagy ha elpusztul, de még egyben van azt is lefotózhatod.

Nem vettél észre magadon piros foltokat vagy csípéseket mostanában? (1-2 kis semmiség nem számít, ilyenkor általában igen feltűnően jelentkezik az ilyesmi és tartósan fennáll)

Ha igen, akkor komolyabb a probléma, érdemes szakértőt kihívni, hogy végezze el az irtást.


Addig is próbálkozhatsz rovarölő spray-kkel a házban (minden helyiséget körbe fújni a padlónál), az ágyadat pedig (amit tudsz moss ki legalább 60 fokon) fújd le Insecticide 2000 vagy BioKill sprayvel. Ezeket nyugodtan lehet használni, nem károsak az egészségre (persze érdemes megvárni míg megszárad, majd kiszellőztetni a szobát).

Ha vannak állataid, érdemes őket is lekezelni valamivel.


Amúgy simán lehet bolha is, nálunk is voltka régen ilyen kis hosszúkás, feketés, fényeskés, tapintásra kemény lények. El nem lehetett kapni, ha néha mégis sikerült, akkor is felszívódott, eltűnt a kezemből. Ráadásul egyszer a padlón akartam elkapni, mire elugrott és felugrott a falra. Pedig olvastam, hogy a bolha nem tud már olyan magasra felugrani... (Nem voltunk sehol külföldön és itthon sem, nem tudom honnan jöttek ide.)

Aztán meguntam, hogy már a lábamra is rám ugrott és leültem, hogy én elkapok egyet. Egy kis édesítőszeres dobozkával ültem ott, gondoltam elkapom, kicsit összedörzsölöm, majd beledobom. Hatalmas szerencsém volt, mert amikor próbáltam elkapni leejtettem a dobozt, a bolha kiszökött a kezemből, viszont pont bele ugrott a kicsi nyíláson a dobozba! :DDD

Akkor néztem meg jobban (nagyítóval), és teljesen elképedtem, mert bolha volt...

2012. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!