Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A nyuszi idegesit, mert...

Csete Tamás kérdése:

A nyuszi idegesit, mert mindig rágja a ketrecet. De hogy lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés
Sokszor kiengedem a nyuszit, mert mindig rágja a ketrecet

2012. júl. 23. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én tengerimalacom is rendszeresen rágta a ketrecet, ez náluk szokásos mert így koptatják a rágcsálók a fogukat. Ha veszel neki fogkoptatót akkor azt fogja majd rágni de ez nem biztos mert az én tengeri malacom sem használt. Jobban tetszett neki a ketrece. Sajnos ezt nem nagyon lehet leszoktatni, hozzá kell szokni ehhez. Viszont ha szereti a fogkoptatót akkor kevesebb lesz a ketrec rágás. Ha nem rágcsálna össze nőne a foga és elpusztulna szegény.
2012. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg tegyél be neki gyümölcsfa ágat, jobbak minta bolti fogkoptatók.
2012. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fogakat a széna koptatja a legjobban, nyuszinál is, malacnál is! Az mindig legyen előtte, ha azt rágja, annak nem sok hangja van!

Ráadásul a fogkoptatók csak az első fogakat koptatják, a hátsót nem! Pedig a hátsó fogak túlnövése a veszélyesebb, azt nehéz kezelni.

Ha az első foga túlnőne, az állatorvos egy fél perc alatt vág le egy kicsit belőle (a malacéból én is merek levágni, nyusziét még nem próbáltam).

Próbáld meg bekenni a rácsot tömény citromlével, bár van amelyiknek kifejezetten ízlik!

2012. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Be kell kenni kicsit citrommal a ketrcet.
2012. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bármit csinálok vele csak a ketrecet rágja. Én így nem bírom!
2012. aug. 26. 13:10
 6/7 anonim ***** válasza:
bekented citrommal?
2012. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha elkezdi rágni, térdelj le vele szemben és te meg kívülről rágd! Lehet, hogy ő unja meg hamarabb!
2012. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!