Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen bogár/rovar lehet ez?

Milyen bogár/rovar lehet ez?

Figyelt kérdés
feltöltöttem a képet ma találtam elneveztem korpiónak
2012. júl. 23. 22:53
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
2012. júl. 23. 22:55
 2/17 kerdesesficko16 ***** válasza:
Hova töltötted fel?
2012. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Platypus ***** válasza:
100%
szemetes zugpoloska
2012. júl. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ja ide csak elfelejtettem linkelni :(

nem győzőtt meg a poloska dolog...

2012. júl. 23. 23:02
 5/17 A kérdező kommentje:
vagy tényleg az?
2012. júl. 23. 23:02
 6/17 anonim ***** válasza:
Redivius personatus
2012. júl. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:)
2012. júl. 23. 23:22
 8/17 anonim ***** válasza:
sima közönséges poloska!
2012. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy itt kérdezek, de nálunk is él egy kis valami évek óta. Olyasmi, mint a te képeden, de az enyémek picik (bár lehet neked van nagyon jó fényképeződ). Általában a falon mászkálnak, leginkább nyáron, bár most szerencsére már régóta nem találkoztam velük. Olyanok, mintha egy pókot betennél vízbe, majd utána lisztbe, vagy homokba - tele vannak ilyen "porral". És érdekesen mozognak, mint valaki béka (nem ugrál, csak furcsán rakja a lábait).

A tied nem ilyesmi véletlenül? Vagy ez másmilyen?

2012. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Megint én - most volt időm jobban utánanézni a dolognak...


Köszi Platypus! Ezek szerint nálunk is ez van...


Csak az enyémek már annyi piszkot raktak magukra, hogy alig tudtak mozogni :D

Kb. így néztek ki:

[link]

De én mindig csak kicsiket láttam, csoda, ha FÉL CENTI volt egy-egy példány! Ráadásul megnéztem milyen a kifejlett alakja, olyat szerintem még életemben nem láttam.


Nem találtam róla magyar leírást, de a Wikipédián olvastam róla angolul (masked hunter - latin név amit már említettek), ha jól értelmeztem, akkor emberre nem különösebben veszélyes.


Kérdező! Már biztos utánanéztél, de itt ez az oldal:

[link]

Itt ha kicsit lejjebb viszed, sok olyan van, mint a te képeden. (Ide a sz. z.poloska latin nevét írtam be, arra jöttek ki a találatok.)


u.i.: Platypus, ha esetleg még olvasod, és ráérsz... (Láttam, hogy sok kérdésnél adtál igazán hasznos és hozzáértő választ.)

Szerinted kell ilyenkor valamit tenni? Mert amúgy se nagyon tudnám őket irtani, csak néha látok egy-egy darabot a falon. Ráadásul olvastam, hogy végül is hasznos, mert sok olyan lényt elkap, ami nem kifejezetten kívánatos a lakásban. Szóval ha meglátom engedjem tovább és kész? :)

2012. júl. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!