Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csapágyas lehet a daráló?

Csapágyas lehet a daráló?

Figyelt kérdés

Azért ide írok mivel ez az állatok etetésén múlik.

Szóval van egy elég régi darálónk ami egy adagoló részből és együtt a daráló részből áll és egy szíjjal van hozzákötve a motorhoz(ami ugye meghajtja).Egyik nap daráltam de hirtelen kerregő ropogó hangra lettem figyelmes ami elég hangos volt és nem megszokott. Úgy vettem észre hogy a motornak semmi baja meg szerintem az csak leégni tud és nem is onnan jött a hang ezért szétszedtem a darálót(az őrlő házat)ott minden rendben volt szerintem. A fogak megvoltak. Szerintetek csapágyas lehet?

Kérlek segítsetek jelenleg csak én vagyok aki kezelni tudja egyáltalán ezt a helyzetet!



2012. júl. 26. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem célszerű a hibakereséssel kezdeni: lekapcsolod a szerkezetet, leszeded a szíjat. Utána kézzel megforgatod a darálót (ugye jobb ha nincs benne termény, akkor csak a gépalkatrészek hangját hallod. Utána meg megforgatod a motort.


Ha egy csapágy meg akarja magát adni, akkor jellegzetes hangot szokott adni, pontosabban nem tudom leírni, magas fordulatszámon búg-morog. Kézzel forgatva apró reccsenéseket meg fémes súrlódást hallhatsz például + érezheted hogy szorul.


A motornál a csapágyakon kívül recseghet a szénkefe is, de lehet hogy a daráló volt: ott mégis hamarabb bekerül valami amitől recsegni kezdhet - lehet már ki is köpte magából a gép. Meg kell nézni, ezt távgyógyítani nem egyszerű. :)


Esetleg gépekkel nagyobb barátságot ápoló szomszédot/ismerőst hívd át, pár perc alatt megmondja mi a gond.

2012. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, mielőtt írtam volna átnéztem ezeket de nem voltam benne biztos és ezért szerettem volna megkérdezni még valakit hogy biztosra menjek. Most már csak a csapágy kicserélése lesz akkor nagy gond, addig meg nem tudom mi legyen az etetéssel :S
2012. júl. 26. 09:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen környéken élsz, felénk vannak annyira barátságosak az emberek, hogy ledarálnak pár kiló kukoricát az utcabelinek segítségként, cserébe majd visszasegítesz valamit.


Ha nem szereltél még csapágyat, akkor a lényeg: szétszeded, elmész boltba, ott megmérik vagy leolvassák a számot és adnak másikat. Kell bele valami kenőanyag, és célszerű lehet olyan két oldalon zárt csapágyat venni, aminek oldalain egy-egy műanyag pajzsot lehet ki- és visszapattintani - ezek megvédik a csapágyat a portól, meg visszatartják a gépzsírt. Akkor van jól a helyén a csapágy, ha a fém gyűrűje nem tud elforogni azon/abban amire/amibe szerelve van. Tengelyre szereléskor lehet hideg-meleg módszerrel csinálni, de ha esetleg ütni kell (vagy úgy akarod szerelni), akkor csak a tengelyhez közelebbi peremét. Ha furatba szereled, akkor értelemszerűen a furat felé eső külső gyűrűt lehet finoman ütlegelni. Így kisebb az esélye, hogy már vadiúj korában megsérted a csapágyat, ami aztán hamarabb megadja magát.

2012. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!