Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mégis mivel lehet az állatokat...

Mégis mivel lehet az állatokat kordában tartani (ahogy mások hívják "nevelni"), ha nem fizikai agresszióval?

Figyelt kérdés
Mivel nem értik az ember nyelvét, képtelenek hallgatni rá. Erőszakosak. Én úgy tapasztaltam, csak abból értenek, ha én is erőszakos vagyok velük. Nem verem én sem az állatokat, nem vagyok állatkínzó. De amikor nem bírnak magukkal, egy ráncigálás, vagy egy pofon észhez téríti őket. Most elsősorban a kutyákról beszélek. Nem valami okosak. Csak az után képesek tanulni az embertől, amikor már világossá vált számukra, hogy az ember erősebb, mint ők.

2012. júl. 31. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Látszi
2012. júl. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes... Az enyém egész okos és anélkül is tudom "nevelni", hogy pofozgatnám. Igaz én olyan naív hülye vagyok, hogy a pozitív viselkedés megerősítését használom verés helyett. Erőszakos megnyilvánulása pedig sosem volt, pedig a fajtájával szemben ez a sztereotípia él.
2012. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk jutalomfalattak sikerült elérni.

Victoria Stilwell sem veri se nem fenyíti a kutyákat egyáltalán és abszolút nem erőszakos velük mégis hallgatnak rá. Vajon miért? Nézz utána a módszerének!

2012. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tiszteletnek hívják, el kell érni, hogy a kutya előtt legyen tekintélyed és tiszteljen téged, ez a kulcsa a dolognak. Próbálkozásai lesznek, főleg, amíg kamasz, de ezt nem erőszakkal kell megoldani.

Gondolj csak bele, ha erőszakkal neveled a gyereked tisztelni fog? Nem, félni fog tőled, ugyanez igaz a kutyákra is.

ÉS itt most a verésről van szó, mert a kutyák esetében 1-1 grabancrázás vagy lenyomás bizony kell néha, de ez nem agresszió.

2012. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még fiatal, 2 hónapos kb.
2012. júl. 31. 10:50
 6/9 A kérdező kommentje:
De igyekszem.
2012. júl. 31. 10:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ohh, hidd el egyáltalán nem hülyék az állatok.Nemrég pl a kutya féltékeny lett a macskára és rendesen beleharapott, szerencsére nem olyan helyen, hogy az belepusztuljon. Ezt nem láttuk, de azt a délelöttöt, amikor ezt észrevettük, végiglapította, mintha itt sem lenne. Tudta, hogy bünös. Lehet, hogy nem rendelkeznek akkora intelliganciával, mint az ember (öhm, igen, sok ember nem épp arra használja az intelligenciájàt amire kellene..). De nem hülyék, esetleg te nem tudsz velük bánni, és türelmed sincs hozzájuk.
2012. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2 hónapos kutya nagyon pici még. Rengeteg türelem kell hozzá, ha 100x elmondod neki, hogy NEM és 101x is bepróbálkozik, akkor is nyugodtnak kell lenned.
2012. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 hónapos kutya nem tudom miylen bűnt tud elkövetni,amiért pofon jár.

Én is adtam néha 1-2 atyai sallert,de az kamaszkori "lázadozásokra" volt,amikor már tudja mit lehet és mit nem,mégis bepróbálkozik például le akar dominálni.Ilyenkor szerintem egy fizikai inger jó,mert kizökkenti és visszavesz az arcából. De én ezt nem tartom verésnek,csak annyira jó,hogy az ő nyelvén jelzed felé,hogy túl messzire ment és baromi gyorsan fejezze be.

Mindig arányos kell,hogy legyen az elkövetett bűn és a hozzá tartozó visszajelzés,büntetés mértéke... egy 2 hónapos kutya még nem tud semmit a világról,kicsi,játszik,rosszalkodik. Szerintem a saller meg a rángatás még sok egy ilyen kicsi kutyának.


"Csak az után képesek tanulni az embertől, amikor már világossá vált számukra, hogy az ember erősebb, mint ők."


hát nézd,erre csak annyit tudok mondani,hogy az intelligens állat megy a saját feje után,mert meggondolja megéri e azt csinálni amit te mondasz. A könnyen idomítható kutyák a "butábbak",egyszerűbbek bármilyen hülyén is hangzik.

2012. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!