Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hol vannak idén a...

Szerintetek hol vannak idén a szúnyogok?

Figyelt kérdés

még eggyel sem találkoztam idén, de más repülő rovarral se nagyon...

mi történhetett?


2012. aug. 13. 10:59
 1/9 Robi.88. ***** válasza:
100%
rájöttek hogy magyarországon rengeteg vérszívó élősködő pl tetű van és inkább külföldre menekültek!!!
2012. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A februári három hetes mínusz 25 fokos hideg nyilván megtizedelte az állományt, de azért én már belefutottam párba, úgyhogy ne aggódj, lesz itt jövőre invázió megint.
2012. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom hol éltek akkor itt Mo-n, de én itt Veszprém megyében mindig találkozom szürkület után párral.
2012. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

derbeceni vagyok néha böszörménybe is vagyok de ott sincs semmi...

nem mintha hiányozna csak fura

én már gondoltam arra is hogy egy titkos biológiai támadás következtében elhullottak :D

2012. aug. 13. 11:15
 5/9 Robi.88. ***** válasza:
Igen összesküvés és a békamaffia áll mögötte:D
2012. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A Tisza parton van bőven, bár tényleg kevesebbszer csípkedtek össze, mint általában szoktak a Tisza-túrán.
2012. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az, hogy az idén annyira meleg volt a nyár, hogy elmentek egy kicsit északabbra, mert itt nem bírták.


De igérték, hogy amint a hőmérséklet visszaáll a normálisra, jönnek vissza bosszantani minket. Amelyik nem ment északabbra, az a Balcsin nyaral, Veszprémben azért találkoztál vele, mert elment megnézni néhány történelmi nevezetességet. Azt hallottam nagyon szép város.

2012. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bozsikrisz ***** válasza:

2 évvel ezelőtt nem volt szúnyogháló az ablakomon, és ezért mindig be kellett zárnom az ablakot. De az egyik éjjel rohadt meleg volt, azt mondtam, hogy nem érdekel, kinyitom... elé húztam a függönyt, és elaludtam. 1 óra múlva fölkeltem (amikor már idegesített, hogy zümmög a szúnyog a fülembe) felkapcsoltam a lámpát, és azt hittem rosszul látok. Ablak becsuk, rohanás a szülőkért. Számoltuk, nagyjából 150 szúnyogot csaptunk agyon 10 perc alatt.

Másnap megcsináltattuk a szúnyoghálót.


Ehhez képest tavaly, és idén is mintha kipusztultak volna. Idén kb. 3 db-ot láttam összesen, pedig nagyon sokat vagyok kint a kutyámmal, este is. Az erkélyajtóm is nyitva, amin nincs szúnyogháló, mégsem jönnek be szúnyogok.

2012. aug. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A tavalyi és idei szárazság nem kedvezett nekik. A szúnyoglárvák kifejlődéséhez tartósan megmaradó pocsolyákra, vizesgödrökre van szükség. Ezekből idén nincs túl sok, ha esett is az eső, a keletkezett pocsolyák gyorsan kiszáradtak, a lerakott lárváknak nem volt idejük kifejlődni.

Minél csapadékosabb az év, annál több a szunyi, lásd: 2010.

2012. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!