Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire visel meg a kisállato...

Mennyire visel meg a kisállatod halála?

Figyelt kérdés
28 éves férfi vagyok, de engem nagyon. ma reggel párom cicája halt meg. este ment ki néha egerészni, amúgy velünk evett, velünk aludt; ahogy mentem dolgozni az úton találtam meg. eltemettem. teljesen magam alatt vagyok, nem tudok enni-inni, hányingerem van a szomorúságtól. cégnél meg mintha fel se fognák "na kimatricázták a macskád?" ...ez volt a kérdés, ahogy beértem. én vagyok túl gyenge?

2012. aug. 13. 11:12
 1/4 anonim válasza:
nem vagy túl gyenge! Én pl. egy olyan lóért sirtam egy évig ami csak 1 hétig volt velem! És attol hogy mások nem veszik figyelembe attol lehet hogy együtt éreznek veled! :)
2012. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor veszel egy állatot, még előtte végig kell gondolnod, hogy el tudod-e viselni az állat halálát. Nekem tengerimalacaim, hörcsögöm is van, és tudom hogy egyszer meg fognak halni, de ezt el kell fogadni. Biztos szép élete volt annak a macskának, úgyhogy ne keseregj.
2012. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem a kiskutyám halt meg nem olyan rég.. Szörnyen rosszul viseltem/viselem. Ha rágondolok sírni kezdek.:/ Annyira hiányzik.. És annyira imádtam.. Szegénykém beteg lett. R.I.P. Bella :( Szerintem nem vagy gyenge. Természetes , hogy megvisel a halála valakinek ha szeretted. Még akkor is ha "csak egy" macska volt. Nekem sokan mondták , hogy "lépj túl rajta "csak" egy kutya volt" . De szerintem ezt ők nem értik. Nem veszik komolyan mert ők nem emberek voltak hanem "csak" állatok. Meg persze ők nem szerették úgy mint te. Tehát nem vagy gyenge.:)
2012. aug. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már biztosan, túl vagy rajta. És rájöttél, hogy dehogy vagy gyenge. Ők érzéketlenek. És mind addig azok is maradnak, amíg nem saját bőrükön tapasztalják. Ha akkor is így reagál valaki, azt kerülni kell messzire, mert lelkileg nagyon szegény.

Ahogyan Sigmund Freud is mondta: a macskákkal töltött idő, sosem haszontalan.


De a kedvencem ez:

A Földön az emberek az ördögök; az állatok pedig a meggyötört lelkek.


Arthur Schopenhauer

2016. febr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!