Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvosok, miért?

Állatorvosok, miért?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom megérteni ,hogy mért ennyire drágák az állatorvosok illetve ,hogy mért van az ha egy állat megsérül mondjuk hétvégén vagy este 6 után (nem fővárosban) nagy esélyel az orvos nem fogja felvenni a telefont illetve közelben egy darab ügyelet nincs. Ha a kedvencem megsérül beteg lesz és nincs nálam pénz pedig megmenthető lenne akkor legtöbbször elaltatással végződik.. elszomorító. A másik a bolhaírtás kiadok 10-15e Ft-t tavasszal nyáron ,hogy mindegyiküket lekezeljem de legtöbbje 2hét-1hónapig mükődik.. lehetetlen anyagilag bírni.


Nem lenne jó bevezetni egy TB-hez hasonló rendszert? Minden állat után ha akarsz fizethetsz havi 5k hufot viszont ingyen bolha írtás és egészségügyi ellátást kapsz, létezik ilyen? Van rá esély ,hogy ilyet bevezetnek?


2012. aug. 15. 00:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutyámat egy hónapja ütötte el egy kocsi. A szomszéd vitt orvoshoz, úgy, ahogy voltam. Egy lyukas pólóban, cicanaciban meg papuvsban szaladtam a kutya után, ès a földön ülve vártam vele a fuvart. Mire a rendelőbe értünk, tiszta mocsok lettem, undorítóan néztm ki. Meg se kérdezték, van-e rá pénzem, 3 orvos kezdte ellátni a kutyát. Meg se fordult a fejükben, hogy nem látják el, vagy hogy nem éri meg foglalkozni vele, pedig durva belső vérzése volt, a hasa akkora lett a vértől, mint egy kosárlabda. Szerintem az ilyen orvosok elég ritkák szerencsére.

Az állat tb azoknál lehet jó ötlet, akiknk gyakran van eü. problémája, egy egèszséges kutyánál nem érné meg, hiszen felnőttkorban csak az évi veszettségi meg kombinált oltás plussz a féregtelenítés van. A betegségekkel és a balesetekkel ilyen szinten pedig nem számít egy átlag gazdi. Főleg, hogy sokan az ivartalanításra is magasról tojnak.

2012. aug. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

a legtöbb állatorvos nem csak munkának tekinti ezt,hanem hivatásnak.nyílván vannak akiket a pénz jobban motivál,mint az h megmentsen mondjuk 1 sérült kutyust,de azért bízom benne h több a normális,mint a pénzhajhász közöttük.

és azért legyünk őszinték:ők is emberek,nekik is meg kell élni valamiből.a folytonos jótékonyságot pedig nem fizetik meg...

am miért nem veszel bolha irtó nyakörvet?

a TB-vel kapcsolatban pedig az első hozzászólóval értek egyet.

2012. aug. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kicsit elmosolyodtam ezen a leíráson ugyan is épp tegnap mondtam anyumnak,hogy jó lenne ha lenne állat TB.Tavaly a kutyám meghalt,daganatos volt.A 13.kerületi állat kórházba vittem,azt mondták prosztata gyulladása van,azért nem tud "nagy WC-ni".10.00 forint volt az ellátás.4hónapra rá meghalt.Gyomor,vastagbél daganata volt,ezért nem tudod rendesen "nagy wc-ni".Most két kutyám is van,egy törpe és egy közép uszkár.Azért kicsit komoly árakat megengednek maguknak ezek az orvosok.Valami hihetetlen,pedig én aztán minden pénz kiadok a kutyáimnak,kozmetika, ha ne adj Isten valami bajuk van szaladok az orvoshoz.Most a törpe uszimnak(3 hónapos lesz),fül problémái vannak,lehetséges,hogy atka ..kb 2 hétre való fül csepp 4000ft jó nem valami olcsó,de nem is nagyon drága..ja a másig meg,hogy az már mi h a 13.kerületi állat kórházban 25.000 ft az ügyelet+ még az ellátás meg stb..stb..Hát az ember már egy barátot se tarthat mert attól kell rettegnie,hogy valami baja lesz..://..pff..ha én állatorvos lennék..biztos nem ilyen árak lennének nálam..: ((
2012. aug. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azért ne felejtsük el a legtöbb ember szereti a munkaidő letelte után szabadon eltölteni az idejét.Pláne egy orvos aki egész nap szenvedést,betegséget lát és lehet hogy az estéjét szívesebben tölti el a családjával.Az orvosok felszerelése és berendezése horribilis összeg,azért drágák,nem a szaktudást fizeted meg hanem a berendezést,adókat,előírásokat.Az igazi probléma hogy nem csak állatorvos hiány van hanem ember orvosból is alig van már.
2012. aug. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

a probléma az ,hogy ha egyik kutyám megbetegszik/megsérül nem azaz első gondolatom sajnos ,hogy azonnal orvoshoz vinni hanem ,hogy mennyibe fog ez kerülni..

Én inkább fizetnék havonta 5k hufot kutyánként, de ha baj van ne azon aggódjak ,hogy lehet nem fogja túlélni mert nincs pénzem kifizetni a sürgösségi ellátás utáni kezelést.


A gyógyszereket stb-ket nagyon olcsón veszik "szinte" fillérekért, régen volt az utcánkban egy állatorvos aki kerek 200ft-ért vette a bolha irtó szereket.. nagyon elszálltak az árak már szinte pofátlanul.

Éjjel nappali sürgösségit szerintem fellehetne állítani minden nagyobb városban, még bulgáriában is van majdnem mindenhol ahol a minimál bér 25.000ft.

2012. aug. 15. 01:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Kár álmodozni mert még az emberek se kapnak normális ellátást még ha fizetnek is eleget.A régi bolhairtó már nem uniós szabvány,ha van olyan ember aki használja ezeket a dolgokat akkor rászáll az állam elveszi az engedélyét állatvédők rászállnak stb stb. Az állatorvosok nagy többsége nem keres sokkal többet mint régen nem a szaktudásukért fizetünk többet sajnos hanem más okok miatt.5 ezer forint havonta mire lenne elég?Többet meg nem engedhetne meg magának egy átlagember sajnos.Persze lenne itt elég állatorvos éjjel nappal ha az emberek meg tudnák fizetni.
2012. aug. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szép gondolatok ezek. Szerencsére én nem találkoztam ilyen orvossal, a mienk legalábbis nem ilyen. De összességében igazad van. Viszont! Az ember úgy vállal kutyát, hogy tudja, mennyi kiadással jár. Pont mint a gyereknél. Aki babát vállal, az is kb ilyen helyzetben van. Nem lehet mit tenni, csak tűrni.
2012. aug. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az elütött kutyám az első kezeléskor kapott 3,5 zacskó infúziót, farabja 2000 ft.

3-szor ultrahangozták, ez 7000/db.

Kapott 7 szurit: vèrzéscsillapítókat, fájdalomcsillapítókat meg fertőzésgátlókat.

Csináltak centrifugás vérvizsgálatt kétszer, ez darabja 2000 ft.

Az árakat a falra kiragasztott tábláztból néztem. Össze lehet számolni. A háeom orvos ezekért pedig elkért összesen 11ezer forintot. A pénzéhes dögök.

A havi ötezer forint kicsit sok szerintem, már nem azért. Egyszer kétszer félreteszed ezt az összeget és máris el van intézbe a vészhelyzeti fedezet. Egy ilyen rendszert kiépíteni és bevezetni irdatlan összeg. Igény pedig nem lenne rá elég nagy, mert akinek van pénze, az kifizeti a kezelèseket amikor aktuális, akinek meg nimcs, az nem fog havonta fizetni. A másik meg: ha fizetem a havi ötezret, a kutyámnak meg soha semmi baja, akkor visszajár a pénz, vagy keresztet lehet rá vetni? Akkor már inkább annyit fizetek, amibe a kezelés kerül, mert a TB ilyen szempontból ráfizetés.

2012. aug. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy soha nem dolgoztatok állatorvosként, és halvány lila melléklövésetek sincs, hogy egy rendelő fenntartása mennyibe kerül... Villany, víz, gáz, adók. Ezen felül a fertőtlenítőszerek, az eldobható fecskendők, tűk, branülök, steril ruházat, csövek, infúziók, az alapvető antibiotikumok, az oltások stb. Nem beszélve a berendezési tárgyakról, amelyeket nem a piacon vettek öccázé, hanem gyakran milliós, állandóan karbantartott gépek. És igen, ezen felül rá van rakva a saját haszna is, ugyanis nem a máltai szeretetszolgálat egyik sem, hanem pénzből élő emberek, akiknek családjuk van.


A tb pedig nagyon jó ötlet, kár a magyarok magukra sem szeretnek fizetni (lásd magyar egészségügy állapota), nemhogy az állataikra... Nem maradna állatorvos, ahogy most orvos nincs emiatt.

2012. aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi tart vissza, hogy havonta félretegyed azt a bizonyos 5 ezer forintot?

Akkor majd idővel kiderül, mennyit is fedezne a félrerakott összeged, ha gond lenne a kutyáddal. l

Lehet, évekig nem is lenne rá szükség. De előfordulhat, hogy akár havonta valamiért orvoshoz kellene vinned. Az utóbbi kigazdálkodását mégis, hogyan gondolnád? A többiek befizetett 5 ezréből jutna a tiedére?

2012. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!