Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A legyek harapnak? Mert van...

A legyek harapnak? Mert van egy falu, ahol azt mondják a helyiek, hogy a legyek harapnak. De a legyeknek nincs foguk. De nem lehet nekik ezt megmagyarázni és már kezdenek elbizonytalanítani, pedig bioszból jó vagyok.

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
én nem tudom de ha rám szál és nem kergetem el akkor igen, megharap...vagyis csíp :)
2012. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vannak legyek amelyek csípnek helyesebben szúrnak vannak vérszívók pld a bögöly ilyen.
2012. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Foguk? Te jó ég, ha pár falusi abban elbizonytalanít, hogy van-e foguk, akkor nem lehetsz olyan jó bioszból...


Nem, nem "harapnak" és nem is csípnek. Ezek tévhitek. Én is hallottam már ezt emberektől, de baromság. A szájszervük kb. olyan mint egy szívószálra felszúrt szivacs, ezzel harapni nem lehet. Fullánkjuk meg nincs. Egyedül a lábuk kaparászása csíphet egy kicsit a bőrön, bár én még ilyet sem éreztem. Viszont a böglyök tudnak szúrni (az sem harapás, hanem vérszívás tulajdonképpen). Próbáld valami könyvvel meggyőzi őket, de először magadat győzd meg!:D

2012. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze ha náluk a "légy" szó a böglyöket is takarja, akkor érthető, csak hát a kettő egyszerűen nem ugyanaz.
2012. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most újra bízom magamban.:P

Megyek is meggyőzni őket, köszi.:D

2012. aug. 15. 22:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt így szokták mondani ott,úgy hívják tájszólás és látom nyelvtanból nem voltál annyira képben.Csípesd meg magad egy bögöllyel és meglátod hogy harapnak ezek a dögök.
2012. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Te pedig a fogalmakkal nem vagy tisztában, a tájszólás teljesen más. Például somogyi tájszólással az beszél, aki kettőzi néha az s-eket, például úgy mondják, hogy esik az "esső". Nem értem miért kell amúgy az emberhez ilyen gorombn hozzáállni, hogy "nyelvtanból úgy látszik nem voltál jó". Feltettem egy kérdést nem komolyan, csak mókából, mert jó kedvre derített, hogy itt így mondják a bögöly csípést és ennyi, nem kell ezt túl ragozni és negatívan hozzáállni a másikhoz.
2012. aug. 15. 23:00
 8/10 A kérdező kommentje:
*gorombán
2012. aug. 15. 23:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Harapni nem harapnak, de az istállólégynek pl. szúró-szívó szájszerve van, az csíp.
2012. aug. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!


Igen, "harapnak". A sima házi legyek. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a szívó szájszervét rá "vákuumozza" a bőrödre. Tudod, mi az a köpölyözés, Na valahogy úgy. Olyan érzés, mintha megcsípne a szúnyog. Mifelénk úgy mondják, hogy csíp a légy. Pedig nem csíp, csak ilyen fájdalmat okoz. De nyoma nem marad.


Erre gondoltak.

2012. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!