Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért lövik le a lovat, ha...

Miért lövik le a lovat, ha eltörik a lába? Tényleg nem forr össze a csontja?

Figyelt kérdés
2007. aug. 24. 10:37
1 2
 1/19 anonim válasza:
15%
Nem vagyok biztos benne de szerintem ha össze forr is,tökéletesen nem fog tudni járni .Magyarul sánta lesz.Egy sánta ló meg mire jó?
2007. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
bocs az elöző beíronak de: Az állatok nem csak arra valóak hogy dolgozzanak, nekik is van szívük épp olyanok mint mi csak beszélni nem tudnak, nekik is kell a szeretet! És a válasz: de össze forr csak gyenge lesz és nem tud futni, de azt nem értem hogy azért még minek megölni szerencsétlen állatot? sok embernek köből van a szíve!!
2007. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

A kérdés jogos, de inkább megfordítanám kicsit.

Szerinted mit szólnának az emberek, ha valakit csak azért lőnénk agyon mert mondjuk balesetben elvesztette az egyik lábát? És miért nem szólnak semmit, ha egy lovat lőnek le ugyanígy?

2007. szept. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Az emberiség nagy része a kezdetektől fogva haszonállatként tartották lovaikat. Azóta már a világ is más szemmel tekint ehhez a hozzáálláshoz, hiszen már nincs szükség erejükre. Ha mégis, az csak vidéken fordul elő, a tehetősebbeknek. Mind két fél számára igazat adnék. Egyet értek abban, hogy a lovak hűségesek, szeretetre méltóak, tiszteletet, és még egy esélyt érdemelnek. De a másik fél szaván is el kell gondolkodnunk. Valóban, ha csupán a puszta munkaerőt tekintik benne, kevés fogalma lehet a lovakról, így le merem következtetni, hogy nem is látná ell kellő képpen az állatot. Ellenben vegyük figyelembe a ló biológiai felépítését! (Négy lába van!!) Ezeken a négy, karcsú, elegáns lábakon a ló irdatlan testömege egyenletesen eloszlik, így nem jelent számára megterhelést a megtartása. De ha ebből, akár egy lába is maradandó sérülést szenved- példának okáért a törést- további élete korlátok között és szenvedésekkel telve fog lezajlani. Nem tud futni, kényelmesen járni, pedig rendkívűl mozgást igénylő állat. Ezért szokták lelőni. De még mindíg jobb, mintha a ló az utolsó perceit félelemmel élné át a vágóhídon!
2007. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

Az emberek többsége nagyon-nagyon hülye!!! Mert ha pl. egy gyereknek eltörik a lába, máris fejbe kellene lőni?! Vagy ha a nagypapa már öreg, akkor máris őt is el kéne küldeni a vágóhídra?!?!?!?!?! Kérdezem én: MI ÉRTELME???

A lovak lába azért úgy nagyjából szerintem összeforr, de nem tudom pontosan. Bocs a kifejezésekért, csak állatvédő akarok lenni, és imádom a lovakat!

2008. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell lelőni, ha vállalod, hogy egy korlátozott képességű lovat tartasz el egy életen át. Én bármikor vállalnám, de sok ember már csak azért sem teszi, mert iszonyú pénz egy ló tartása, de a kezelése még inkáb. Sokan vnnak, akik nem tudnának sokszázezret kifizetni az állatkórházbeli tartózkodásért, kezelésért, stb.

A másik ok, hogy ugyan összeforr a lába, de addig is tehermentesíteni kell. Ezt nagyon nem egyszerű megoldani. Főleg, hogy ha nem eteted, éhenhal, de ha eteted, akkor mozgás nélkül gyakorlatilag elkezd a vére besűrűsödni és ez viszi el.

Azért, hogy valami jót is mondjak: láttam olyan törést, ami után a ló újra használható lett, szépen átvészelte a kezelést, most gyerekek lovagolják. Sajnos ez a ritkább. Valahol persze meg is lehet érteni - én nem értem meg, mert én másképp működöm e téren, mindent a lovaimért a jelszó - hogy ha valakinek mondjuk van egy 150 ezret érő hobbilova vagy fuvaros lova, eltörik a lába, az nem is tudja megfizetni az akár millióra nyúló számlát, azért, hogy utána legyen egy lova, ami még vágóárat sem ér, mert a belepumpált gyógyszerek miatt maximum kutyaeledelnek vennék meg. Tragédia, de sajnos igaz.

Nekem van egy csikóm, cumin neveltem fel, még az állatorvos is lemondott róla, mert a paci egyetlen csepp anyatejet se látott soha, az állatdoki meg olyan gazdát nem látott, aki képes volt kiköltözni az istállóba a csikó mellé és hónapokig az anyját játszani. Az első hetekben 2 óránként szopi (azt inkább meg se kérdezzétek, mennyi pénzbe került a speciális csikótápszer), utána 3 óránként, 3 hónapos kora után 4 óránként, és még hat hónaposan is 6 óránként szopott. Én nem is tudtam volna másként cselekedni, de nem volt fáklyásmenet. Gyakorlatilag az ember hónapokig nem alszik egy ló miatt. Bár azt el kell ismernem, hogy lett egy olyan lovam, akire majd az életemet is rábízhatom.

A lábtöréss esetek még ennél is bonyolultabbak, nehezebbek és nem is tudhatod, hogy gondos kezelés ellenére megmarad-e a ló. Én mindenesetre megpróbálnám, ha az élet úgy hozná.

2008. márc. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
19%

bocsika...igazatok van...de azért gondoljatok bele...

nem egy hét mire összeforr egy lónak a lába...fájdalmas nagyon...és szenved iszonyatosan...mellseleg egy ló nem bírná szentem azt a hosszú időt mire összeforr a lába mozgás nélkül...egy lónak mozognia kell pont ugy mint egy embernek...ha nem akkor nem mondom h izomsorvadás, de az biztos h legyengülnek nagyon a lábai...és hiába forr neki össze a lába, ha nem tud mozogni...vagy nincs igazam?

2008. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Most, a Nemzeti Vágtán válaszolt erre a kérdésre egy lódoktor a tévében. Ma már sokszor menthető a ló, akkor nem altatják el, hisz az állatorvoslástan is menthető. Ahogy az embereknél van csipőprotézis, úgy a lovak is operálhatóak, s kaphatnak protézist, csavarokat.


Ha nem menthető, akkor sajnos nem marad életben.

2008. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Nekem régebben eltört egy lovamnak a lába és másfél évig tartott a kezelése sok időbe és pénzbe került.És utána is sokkal kevesebb munkát végzett
2008. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Beforr a csontja(miért ne forrna be? ilyen szempontból ugyanolyan a csontszerkezete mint pl. egy kutyának), csak a legtöbb ember vagy nem szereti annyira a lovát vagy nincs elég pénze, hogy csak úgy fizesse a havi lótartást, de felülni ne tudjon a lovára. Mert lábtörés után már nem tudsz lovagolni a lovon. De én ismertem egy törött lábú lovat akinek a gazdája elég gazdag volt ahhoz hogy meg műttesse a lovát, majd egy legelőre küldte, de az is kemény pénzbe kerül havonta. Akinek nincs pénze az lemond a lóról, de ennek nem biológiai vagy orvosi akadálya van, hanem anyagi.
2009. jan. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!