Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megtaláltam a patkánylyukat!...

Megtaláltam a patkánylyukat! Mit öntsek bele vagy mit tegyek hogy kipusztuljanak onnan?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Patkányméreg!

Fincsi kaja nekik, amit ha bekajálnak pár óra, és kész.

Vigyázz, hogy háziállat, cica,kutyus, baromfi ne jusson hozzá, mert akkor őket is temetheted.

2012. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos hozzájuthatnak ezért nem tudom.Öntse ki mint régen az ürgét vagy valamit így lehetne?

Azt gondoltam hogy beleönteni fáradt olajat és azt ott meggyújtani!De akkor lenne baja a földnek is vagy valami?Vagy ez hülyeség?

2012. aug. 16. 20:40
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
ha a mérget bekajálhatják a háziállataid,akkor az olajos-meggyújtós verzió se nyerő,mert ugyanúgy meggyulladhatnak ők is a tűzben,ráadásul a tűzből komoly balhé lehet,feljelenthetnek a lakók, legeslegrosszabb esetben leéghet az egész ház...és a rendőrségnek sima ügy lesz bizonyítani a gyújtogatást...és akkor pár évre börtönbe garantáltan börtönbe/fegyházba kerülsz... NAGYON NEM ajánlom...
2012. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Állíts oda egy ráérős nyugdíjast, adj neki pár ezer forintot meg egy husángot, hogy egy határozott,erős ütéssel vágja agyon(mérjen halálos csapást) a patkányokat(patkányokra).


Ennyi.

Nem kell feltétlen nyugdíjas, elég egy energiától duzzadó,rengeteg szabadidővel rendelkező munkanélküli is.

2012. aug. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Én annak idején füstpatront vettem egy háziasszony boltban, és azt kellett meggyújtani, és benyomni a lyukba, aztán robbant, és füstölt. Csak bújtak a fényre a férgek elő felé, nem győztük őket agyon csapkodni. Vagy csőgörénnyel megbolygatod a fészket, és akkor kijönnek
2012. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi.De mi az a csőgörény?
2012. aug. 17. 12:07
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Csőgörény:)) Talán már akkor inkább vadászgörény!!
2012. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 cdx válasza:

Egereknél állítólag működik az, hogy kátrányos rongyot kell dugni a lyukba és betemetni. Az nagyon zavarja őket. Lehet a patkányoknál is működne.

Amúgy lehet venni olyan patkány mérget ami számukra ízletes és étvágygerjesztő de más háziállat (pl kutya vagy cica) undorító így eszükbe sem jut megenni.

Megoldás még, ha elérhető helyen van a lyuk, hogy megbojgatjátok a fészket. Ha párszor megismétlitek, nagy valószínűséggel keresnek új fészeknek való helyet.

2012. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

En a kenszalagot tudom ajanlani, ha olyan helyen alkalmazhato, ahol nem veszelyeztet allatot, embert.


Kenszalagot mezogazdasagi boltban tudsz venni. A patkanylyuk bejaratat kitisztitod, hogy a szalagot kenyelmesen be tudd tenni. A kent begyujtod, majd szepen becsusztatod a lyukba (ne felj, nem fog elaludni a foldre leteve). Ezutan a lyuk bejaratat letakarod valamivel es a foldet is visszaturod ra, nehogy kijojjon a ken (erdemes minel gyorsabban csinalni, mert nagyon szuros szaga van).


Az eges soran ken-dioxid keletkezik, aminek elonye (amellett, hogy mergezo :)), hogy mivel nehezebb a levegonel, leszivarog a patkanyjaratokba. A keszag megmarad a jaratokban, igy szerintem, ha el is menekul nemelyik (gondolom nem egy kijarata van az oduiknak sajnos), valoszinuleg nem szivesen ternek vissza a buzlo lyukukba.


Arra erdemes figyelni, nehogy a ken beszivarogjon hazialloatokhoz (pl. csirkeol aljan van patkanylyuk stb.), ill. minimalisan vigyazni a tuzre, amikor begyujtod.


Masnap kiszeded az elegett szalagot a lyukbol es kesz. A foldet nem szennyezi, mint az olaj vagy ilyesemi, es az allatok sem fogjak megenni.


En is a napokban fogok ezzel a modszerrel patkanyt irtani.

2012. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg valami: Tapasztalat alapjan, egy jo macskanal nincsen hatekonyabb patkanyirto. Nalunk a kozelben van egy husfeldolgozo - valoszinuleg onnan eleg sok patkany rajzik ki sajnos. A cicank minden heten fog vagy kettot, harmat. Azonban nem nagyon eszi meg, mint pl. az egeret. Ha latjuk, hogy megfogta, el is vesszuk tole es elassuk - nem igazan valo allateledelnek.


Az elozo hozzaszolo voltam.

2012. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!