Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az orrszarvú bogár mennyire...

Az orrszarvú bogár mennyire védett?

Figyelt kérdés
Az tudom, hogy 10000 forint az eszmei értéke, csak azt már nem, hogy éltében és holtában is, vagy csak éltében?
2012. aug. 19. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Holtában is. Elvileg nem nyúlhatsz hozzá.

Olyannyira holtában is, hogy ha esetleg megtalálják szétszeded a két szárnyfedőjét minden egyes darabért meg kell, hogy büntessenek 10-10 ezerrel.

Így van ez minden egyes védett növény- és állatfajnál.

Ha egy elefántnak 100 részre fűrészelik az agyarát és külön-külön értékesítik, akkor is minden egyes darabért egy egész elefántot "számolnak fel".

2012. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kár,pedig jó lett volna a gyűjteményben, de hát h nem akkor nem :(
2012. aug. 19. 13:10
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha a gyűjteményedet nem valami erdészbálon vagy környezetvédelmi aktivistáknak akarod mutogatni,akkor 0% az esély hogy bárki is megbüntet mert a szobád falán van egy szárított bogár.
2012. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szarvasbogarat már számtalanszor láttam a természetben és mindig megcsodáltam. Kíváncsiságból kipróbáltam milyen erősen szorít meg egy kicsit fás szárú növény darabot, hát bizony benyomta egy kicsit. Megnézem, esetleg megpróbálom lefotózni, aztán ha pl az aszfalt út közepe felé igyekszik, akkor kihajítom a mély zöldbe, nehogy valami megölje. Tényleg gyönyörű bogár.


Egyszer találtam egy elpusztult példányt de még nem volt szaga. Ez a szag azért jutott eszembe mert épp egy lánnyal mentünk fel Dobogókőre, amikor megláttam az elpusztult bogarat az út szélén. Szóltam is Natinak, hogy nézzük meg. Aztán mivel láttam, hogy annak bizony vége, ezért elcsomagoltam, hogy itthon valami lesz vele, ha már..

Nati mondta, hogy majd tegyem bele valami alkoholba vagy formalinba mert meg szaga lesz ahogy bomlik. Végül ez lett az élettelen bogár testtel.

2012. aug. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ÉN egy jó pár tucatnyit találtam az erdőbe a fa töveknél (volt olyan fa ahol 12-őt is). Mivel természetes úton haltak, gondoltam ezért ellehetne rakni őket (szaporodás után) :(

ÉN szarvas bogárra l próbáltam ki ezt (csak a kis szarvassal) az is hasonló eredményt ért el :)

2012. aug. 23. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért szerintem mindentől nem kell félni.

Ha önmagadról tudod, hogy békében meg vagy az élőlényekkel és nem bántod őket, akkor nem hiszem, hogy különösebb lelkiismeret furdalást okozhatna, hogy egy elpusztult állatkával azt teszel amit akarsz. Annak a földi maradványait senki nem szándékozik feldolgozni, mint az elhullatott agancsokat. A bogarak elbomlanak a földben. Szerintem ha már nem él, akkor konzerválhatod magadnak. Legfeljebb nem kell elvinni kiállításra. :-)


Egyébként láttam már szarvasbogarat és skorpiót meg kicsi élőlények sokféle fajtáját kicsi üvegszerűen átlátszó műgyantába öntve.

2012. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A neten találtam: [link]
2012. aug. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Gyönyörű :)
2012. aug. 24. 11:38
 9/10 anonim válasza:
Az gáz mert vmelyik este a sötétben találtam szemben vele magam, annyira megijedtem hogy kapott vagy 5 sorozatos ütést papuccsal :/
2014. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szeegényke..

Már volt amikor a Jánoshegyre felfelé menet az aszfalton láttam, ahol éppen ment az út közepe felé, közben ott elég nagy a bringa és a kocogó forgalom. Felemeltem a "páncélja" szélénél megfogva és behajítottam a zöldbe. Na nem azért, nehogy defektet okozzon. :)) ..az életét védtem.

2014. júl. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!