Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Perelhetném az állatorvost?

Perelhetném az állatorvost?

Figyelt kérdés

Előzmény: Volt egy cicám, akinél 2003 ban hugyuti betegséget állapítottak meg. Csak speckó kaját ehetett, amikor néha rájött a betegség gyógyszer vagy katéter. Így éldegélt és akárhányszor rájött az első az ultrahang volt.


2011 ben nagyon begyulladt a hólyagja. Új környéken laktunk, új orvoshoz vittük egy ideje. Amikor nagyon begyulladt szintén ide hoztuk. Szokásos katéter, de nem működött. Aztán még 2 szer katéter, közben persze infúzió. Nem működött. Kapott gyógyszert, az sem. Még egy gyógyszer, amitől a mellékhatásként a szája habzott a cicunak. Nem működött. Aztán olyan 50 ezer forint legombolása a szegény családról után egy csövet vezettek be a hugycsövébe, amit napi párszor le kellett csavarni. Ismét elment pénz. Még mindig nem tudták miért fokozódott hirtelen a betegsége és felmerült, hogy plusz pár tízezerért, átkötik a hugycsövét. Ne ne! Már így is 60 ezernél tartottunk pár nap leforgása alatt!!!!! Aztán az orvos előált egy utolsó vizsgálattal, amit megjegyzett, hogy "Mivel így is sokba kerültek a vizsgálatok, ezt ajándékként csináljuk." A vizsgálat az ultrahang volt, amit a legelső dolga lett volna megcsinálni, mert több éve ismerte a macekom és tudta mi a baja! Hja! addig húzták a vizsgálatokat, amíg tumorrá nem fajultak a dolgok és mégtöbb pénzért műthető csak. A macska már a végét rúgta, szétszúrták, kínozták már, és férfi létemre sírtam ha rá néztem. 1 választásom maradt csak 2 héttel, több, mint 60 ezer forinttal és egy szétkínzott macskával később.

Több, mint 1 év után is kísért a dolog. Undorítónak találom, hogy a pénz reményébe kísérletezgettek a macskával, amikor több éve hozzájuk jártam. Etikátlan és undorító. Nagyon azon vagyok, hogy perre viszem a dolgot, mert egy törés volt az életemben. (Igen, az volt...) A mai napig kattogok rajta.



2012. aug. 19. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kellet volna egy évet várni
2012. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha akarsz, perelhetsz, de semmi esélyed, hogy valamit is elérj.


Ugyanis ha szerinted ultrahanggal kellett volna kezdeni, akkor azt mondanod kellett volna. Másrészt meg ha nem vagy megelegedve a kezeléssel, akkor másik orvoshoz kellett volna vinni. Azzal, hogy tovább folytattad a kezelését annál az orvosnál jelezted, hogy egyetértesz a kezeléssel.


Viszont - csak vigaszképpen - elöfordulhat (elég gyakori), hogy akár mit csináltak volna, a tumor akkor is ott lett volna, és legfeljebb korábban kellett volna megtenned a végsö lépést. Ugyanis a cicáknál a veseproblémák gyakorlatilag majdnem mindig tumorhoz vezet.

Ettöl függetlenül sajnálom a cicát is meg téged is.

2012. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én legalábbis ilyenkor egy papírt aláíratnék a delikvenssel. Az orvos ismert minket, gyógyította is már meg és vakon bíztunk benne. Arra, hogy az ultrahang lett volna az első, vagy hónapok után jöttem rá, és erre a pénzlegombolós dologra is.
2012. aug. 19. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy én legalábbis ilyenkor egy papírt aláíratnék a delikvenssel."


Ha ezt úgy érted, hogy MINDEN kezelés elött a gazdával aláiratnád, hogy beleegyezik a kezelésbe, akkor iszonyú nagy adminisztrációt igényelne. Másrészt meg arra MINDIG jogod van, hogy amikor az orvos azt mondja, hogy "katéterezés lesz", azt mondod, hogy "nem egyezem bele" - és ez bürokráciamentes megoldás. Ha nem szólsz semmit, az azt jelenti, hogy egyetértesz.

2012. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem szóltam, mert a macskámnál hatásos volt. Én csak azt tartom pofátlannak, hogy mindenféle kísérleti dolgot pénzért kérnek és persze, hogy bele egyezem, hiszen ő az orvos. Akkor íratnék alá papírt.
2012. aug. 19. 16:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Irassál. És akkor mi van? Műhiba nem történt, végül a felállított diagnózis tudatában te utasítottad vissza a kezelést. Azért meg nem lehet perelni, mert az orvos diagnózis felállítása közben vizsgálatot végez, amit nyilván ki kell fizetni. Az meg a másik, hogy valószínűleg azért nem csinált ultrahangot, mert a visszatérő betegség miatt meg akarta nektek spórolni, és végül ingyen csinált, ami egyébként nem lett volna kötelessége.

Mellesleg én azt tartom etikátlannak, hogy miközben te döntöttél a kezelés felfüggesztáse mellett, a te felelősségedről egy szó sem esik...

2012. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A kártérítéshez vannak szükséges elemek:

- jogellenes magatartás

- kár

- okozat a jogellenes magatartás és a kár között.

Ha úgy érzi, hogy műhiba történt, akkor a per megindítható.

2012. aug. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!