Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyiket kérjem?

Melyiket kérjem?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy havaneset,Arapapagájt vagy ugróegeret kérjek.Melyiket?Melyiknek az eltartása kerül a legkevesebbe?Melyik megfizethető?Melyikhez milyen érvet lehet mondani?

Csak 1 állatot kérhetek és azt is csak nagynehezen!Anya azt mondta hogy talán lesz ugróegerem másszor meg azt, hogy ide mégegy rágcsáló nem jön.


2012. aug. 22. 10:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg Achát csigát?
2012. aug. 22. 10:47
 2/6 anonim ***** válasza:

Hűha. Hát, nem tudom. Ezt így nem lehet meg mondani hogy te melyiket kérjed. Nem tudom hogy hány éves vagy, mennyire vagy felelősségteljes, milyen indíttatásból szeretnél állatot és milyen célra. Nem tudom mennyi időd van naponta az állat gondozására, stb...

Fontos szempontokat kell állatválasztásnál szem előtt tartani.


Nagy különbség van egy kutya és egy ketrecben tartott rágcsáló között.


A kutya nagyobb felelősség, sok időt és törődést, nevelést igényel 15-20 évig!! És sok pénzbe van a napi etetése, betegség esetén az állatorvos, oltások...stb

Egy egeret kiveszel a terráriumból simogatod, futtatod egy kicsit, aztán vissza teszed. Nem igényel annyi figyelmet, nem kell tanítani, ellenben a terráriumot hetente takarítani kell (ha nem akarsz irdatlan bűzt a szobádba)


Gondold végig hogy mit szeretnél... mi nem tudhatjuk helyetted.


De javaslom hogy olvass utána az állatoknak, viselkedésüknek, tartásuknak, mert szerintem nem is tudsz róluk semmit. Ezt csak abból gondolom hogy ilyen kérdést felteszel.

2012. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első háromból szerintem az ugróegér kerülne a legkevesebbe (csigatartásról nemigen tudok infót). Nekem mongol futóegereim vannak (a boltban azt mondták, hogy az tulajdonképpen olyan mint az ugróegér) és nem voltak drágák, meg nem is esznek sokat, de szórakoztató kis állatok. Persze a kutya meg az egér között nagy a különbség. Szóval attól függ, hogy inkább nézni szeretnéd, vagy társnak. A kutyával több gond van viszont lehet szeretgetni meg tanítani, ilyesmi. Arapapagájom még nem volt, szép madarak viszont nagy kalitka kell nekik, ami meg gondolom nem olcsó.
2012. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nah anyának megtetszett a csiga, főleg mikor elmondtam neki a szükségleteit.Kutya, papagáj nem jöhet, az ugróegérnek drága a tartása.Én a csiga mellet döntöttem.Anya viszont azt mondta hogy itt a tanévkezdés és ez drága időszak 3 gyerek mellet, de majd ha már beválik a munkája akkor kaphatok. (ha jól fogok tanulni)
2012. aug. 22. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ugróegér tartása nem drága. Forgács és a kaja az állandó költség, de nem sok. A felszerelést meg csak egyszer kell megvenni.

Az arapapagáj még olcsóbb, de azt nem tudod édesgetni.

A kutya ezekhez képest sokkal drágább. Nem olcsó a kaja, a fekhely, a játékok, az évenkénti oltások, és az egyéb felszerelés. Napi több óra törődést igényel.

2012. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
uccsó:Nem hinném hogy az arapapagáj olcsó, mert ketrec meg a madár van vagy 200ezer
2012. aug. 22. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!