Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen rovar szúrhatott meg?

Milyen rovar szúrhatott meg?

Figyelt kérdés
Először azt hittem rajzszögbe léptem, azóta a csípés helye picit meg van duzzadva, és iszonyatosan viszket. Az állat úgy nézett ki, mintha a légy és pók keveréke lenne, elől két hosszabb, lefelé ívelő csápja volt. A potroha eléggé elkülönült a torától, először azt hittem két állat összeragadva. Összesen kb. 2 cm volt. Mi lehetett szerinted?
2012. aug. 22. 20:14
 1/5 anonim válasza:
Pincebogár? [link]
2012. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Így a fotó alapján nem hinném, hogy ez a bogár volt. Nem volt ilyen határozott páncélja, talán nem is volt...de köszönöm a válaszod :)
2012. aug. 22. 21:00
 3/5 Gauldoth ***** válasza:
Én lóhangyára tippelnék, de az nem viszketne. Pók nem lehet, ha csápja volt, max, ha benézted az első pár lábát.
2012. aug. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gauldoth ***** válasza:
Lehet, hogy egy hangyafarkas volt (hangya kinézetű karolópók). A csípéséről elképzelésem sincs milyen, épp lehet viszketős is...
2012. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A lóhangya hasonlít rá, kerestem képeket róla, van amelyiken nagyon hasonlít (akár lehet, hogy az volt), de van amelyiken meg egyáltalán nem gondolnám. Igazából én arra gondolok, hogy a csápja, vagy fullánkja (vagy ki tudja mi) a bőröm alatt maradhatott, ezért viszket. Köszönöm a válaszokat :)
2012. aug. 22. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!