Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Papagájt és rágcsálót lehetne...

Papagájt és rágcsálót lehetne együtt tartani?

Figyelt kérdés

Mert a madár mindig fentvan a felső részben és egyedül is van ( persze foglalkozom vele rendesen, kiengedem meg minden)

gondoltam beteszem hozzá az alsószintre a degumat(nyugodt, csendes hörcsöggel se csinált semmit megnézegette és otthagyta)

,látták már egymást a papagájal úgyhogy nagy gond nem lehet, de gondoltam megkérdezem a véleményeteket.



2012. aug. 22. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kint nem bántják egymást, de én a helyedben nem raknám őket mert a rágcsálóknak nem tesz jót ha stressz éri őket és mind a két állat érezheti hogy valaki betolakodott a lakhelyére. szerintem ne kockáztasd meg hogy véletlenül valami bajuk legyen mert bántják egymást... az állatokat nem lehet minden helyzetben kiismerni még ha te 100 %-ig biztos vagy benne h szeretik egymást. (van egy nyuszim és most mentünk falura nyaralni ahol vannak nyuszik és van egy közülük akivel nagyon szerették egymást, egyfolytában nyalogatták egymást meg egymás mellé feküdtek de egyszer amikor nem figyeltünk összeverekedte minden előjel nélkül és a nyuszim egyik füle felszakadt :/ és hála istennek nagyobb baj nem lett, és2megúszta" szegénykém ennyivel de nagyobb baj is lehetett volna. tudom hogy ez nem ugyanaz de bármi történhet egyik pillanatról a másikra, úgy hoyg nem is gondolnád, csak egy pillanatra fordítod el a fejed és megleheta baj...) úgyhogy én nem ajánlom hogy összerakd őket én nem kockáztatnék :)
2012. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én nem tenném a helyedben :( mivan ha a degud megkóstolja a papagájod?
2012. aug. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
degu nem kóstol max a papagáj, a degu az lusta kivszem akkor is inkább alszik
2012. aug. 22. 22:54
 4/10 anonim ***** válasza:
max a kalitka mellé tedd a ketrecét. egyetértek az első kommentelővel. nálunk a lovardában sem engedték be a szamarakat a lovak karámjába, pedig mindegyik "ugyanabban" él. vajon miért?
2012. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
akkor fordítva, ne kísérletezz mert még baj lesz. ráadásul sosem hallottam olyat h madár és rágcsáló egy kalitkába/ketrecben lett volna
2012. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Már nem azért de milyen lenne már hogy szegény degunak folyton a pottyantások elől kell menekülnie ?:S
2012. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmiképp se tedd őket egy helyre.

A degu cukorbeteg és bélgyulladásos lesz a papagáj kajától, és jelentősen megrövidíti az életét. A degu fűevő állat, magból csak nasi szinten kaphat.

Degu mellé másik degu kell, ha túlélitek ezt a meleget... :(

2012. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy vannak olyan betegségek, amiket a papagáj csak hordoz, de a rágcsálót megöli.

Ha nem is bántják egymást, semmiképp se okos ötlet.

2012. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Külön ketrec. Már ne is haragudj, de ez elég buta ötlet. Ha kicsit is értesz ezekhez az állatokhoz tudhatod a választ. A degu társas lény, de egy másik degu társaságára vagy a gazdiéra vágyik. Egészségügyi szempontból is aggályos az együttélés. Ugye nem akarsz rosszat nekik?
2012. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
semmikéépen s tett össze őket.1.egészésügyi problémák miatt 2.összeverekedhetnek
2012. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!