Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Honnan vagy hogyan készítsek...

Honnan vagy hogyan készítsek hangyafarmot?

Figyelt kérdés
Már gondolkoztam rajta sokat, de semmi. :(

2012. aug. 29. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

lehet kapni.

nem vagyok benne biztos hogy ha csak úgy szednél az utcáról hangyákat, azok túlélnék a mesterséges környezetben.


plusz nem is garantálná semmi, hogy mindannyian pont ugyanabból a bolyból származnak, azt pedig végképp nem tudom elképzelni hogy királynőt hogy szereznél.

2012. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

először csinálj nekik egy alkalmas helyet pl akváriumba. A méretére nincs tippem, de ne legyen túl kicsi. Legyen minél természetesebb környezet, hagyd, leülepedni a földet, kicsit tedd nedvessé, hagyd, hogy az alsóbb rétegek beszívják. Legyenek benne kövek és növények is, és fúrj bele bottal pár üreget.


Ha ez megvan, áss ki egy hangyabolyt! Egészen a legbelső rétegekig. Hasonlóan a méhekhez, itt is meg kell keresned a királynőt. Ha azt sikerül befogni, akkor már nyert ügyed van. Tedd bele az akváriumba, szedj hozzá dolgozókat, és petéket is (ugyanabban az időben, ugyanabból a bolyból).


Ha minden jól megy, a királynő (mivel nincs más választása), le fog telepedni az akváriumba. Persze ehhez az is kell, hogy elegendő élelmet és vizet találjanak a telepítés után, amikor megnyugodtak. A többi hangya követi a királynőt, behordják a petéket, és benépesítik a farmot.


Persze mondanom se kell: fontos, hogy ne tudjanak kimászni az üveg falán (ezt tesztelheted előtte dolgozókkal). És minden természetes életfeltételt folyamatosan biztosítani kell! (víz, kaja((hús is, növény is!!!)), fény, terület, levegő, hőmérséklet)

2013. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!