Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elmulasztani a...

Hogyan lehetne elmulasztani a pókfóbiát?

Figyelt kérdés

Csak normális válaszokat kérek! Köszönöm!

22/L



2012. szept. 12. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Állítólag azzal, hogy kényszerítse magát a pókfóbiás, hogy pókok közelében legyen.

De én nem szeretném kipróbálni: brrrr!

2012. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi vagyok. Állítólag azzal, ha szembe fordítod magaddal a félelmeiddel, tehát megfogod, egy légtérbe vagy vele. De én nem tudnék...
2012. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi is az a pókiszony vagyis arachnofóbia?


"Az arachnofóbia a pókoktól való abnormális félelem. A leggyakoribb fóbiák egyike. A betegségben szenvedők reakciói egy pók láttán az egészséges embernek értelmetlennek tűnik. A betegek kellemetlenül érzik magukat, ha úgy vélik, hogy egy pók rejtőzködhet valahol a szobában, vagy ha a pókháló révén megbizonyosodnak az állat jelenlétéről. Ha meglátnak valahol egy pókot, pánikrohamot kapnak, és igyekeznek a pók környékét elkerülni. Terápiával a betegség gyógyítható."


Ha a fentiekben magadra ismertél, akkor tényleg arachnofóbiád van és érdemes kezelni. Ha biztosra akarsz menni, akkor keress fel egy szakembert. Ha úgy gondolod annyira nem súlyos a te eseted vagy nem akarsz elmenni, akkor magad is megpróbálhatod elmulasztani (többeknek sikerült már, elvégre csak a fóbiában szenvedőn múlik, hogy sikerrel jár-e.


Szembe kell nézned a félelmed tárgyával a pókkal. Persze nem egyszerre, hanem apránként. Nézegessél minél több képet róluk, esetleg videókat a youtube-on.

2012. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha pedig már úgy érzed nem félsz tőlük, akkor esetleg próbálj meg a ház körül, a kertben lévő pókot keresni a közelről megfigyelni. Az a lényeg, hogy akarnod kell leküzdeni a félelmed, akarnod kell bízni abban, hogy tényleg nincs mitől félni és akkor előbb utóbb sikerülni fog.
2012. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legjobb ha szembenézel a félelmeddel! Azt szokták javasolni hogy szerezz be egy békés természetű madárpókot. Lehetőleg egy kis példányt mert akkor látod hogy növekszik, éli mindennapjait és ettől lehet hogy megbarátkozol velük.

Szerintem ez a leghatásosabb módszer pókfóbia ellen, de ha nincs időd rá vagy nem szeretnéd akkor olvasgass róluk, nézz képeket és barátkozz velük :)

2012. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 chrishu ***** válasza:

Először nézegess róluk képeket az interneten. Ne egyből egy madárpókról hanem valami kisebbről. Ha már álli bírod a látványát keress egyet a szobádban és rakd föl a kezedre. Hadd, hogy mászkáljon rajtad!

Amúgy ha már nem félsz tőlük és megtűröd a jelenlétüket akkor ne írtsd ki őket mert hasznosak :D

2012. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

(Lehet, hogy nem kéne megnézned...)

2012. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!