Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lesz baja a madárpókomnak, ha...

Lesz baja a madárpókomnak, ha itt a szobámban gyújtok rá?

Figyelt kérdés
2012. szept. 23. 04:26
 1/2 anonim ***** válasza:

"A pókokban az evolúció során kétféle, anatómiailag különböző légzőrendszer alakult ki. Egyes fajok csak redős tüdővel, míg mások tracheával, esetleg mindkettővel rendelkeznek. A Mygalomorph és a Mesothelae család tagjai két pár hemolimfával töltött redős tüdővel végzik a légcserét. A redős tüdő össze sem hasonlítható az igazi, emberi tüdővel. A szervből járatok vezetnek az elülső hasfalon lévő nyílásokhoz, amelyeken keresztül megtörténik a légcsere, majd később a szöveteknél a gázcsere. A trachea, azaz légcsőrendszer révén az oxigén közvetlenül a hemolimfába, vagy pedig a szövetekbe diffundál."



Madárpók:

"A nőstény pókoknál az első pár légzőnyílás (trachea)... "


innen olvasd el mi jellemző a tracheás légzésre. Én inkább lemennék, főleg ha erős dohányos vagy és kicsi a szobád illetve már a saját igényeim miatt is, hogy ne abba a bűzös szobába kelljen laknom. Mellesleg zárt ajtók mögött is egy idő után az egész lakás fogja érezni.


Menj ki a szabadba! Annyi levegő neked sem árt! S a pókodnak sem lesz semmi baja!

2012. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem vagyok erős dohányos, heti 3 szál maximum, amit elszívok. Ki szoktam menni egyébként, csak amikor a kérdést kiírtam, akkor elég hideg lehetett kint, inkább nem gyújtottam rá. :D Köszi a választ. :)
2012. szept. 23. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!