Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embert, aki...

Ismertek olyan embert, aki gyerekeként/unokájaként tekint a háziállatára?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy "a kutya is családtag", mert ez lehet úgy, hogy közben nem tévesztik szem elől, hogy ő ettől még nem ember (=nem egyeznek az igényei egy emberrel).


Olyanra gondolok, aki úgy tekint az állatra, mintha egy kicsi, szőrös ember lenne és abból indul ki, hogy ha neki jó valami, az az állatnak jó lesz.

Pl drága kutyaruhák, embernek való étel, túlzott engedékenység az állattal szemben, netán szülinap és karácsony megtartása az állat számára, stb.


2012. szept. 23. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:

A nagyapám egyik volt szomszédja: szegény spánielt úgy elhízlalta hogy a kutya alig tudott menni, de azért továbbra is jártak a jutalomfalatok neki, együtt aludt a kutyával, beszélt hozzá, még akkor is magyarázott neki ha vendégek voltak nála.

Szomszédnak van három kutyája (na ez a nő nagyon meg van kattanva), kiviszi a kutyákat sétálni póráz nélkül (kettő közülük németjuhász) és inkább ordít nekik: - hé fiúk nézzetek körbe, Fifi nem látod hogy jön az autó elment az eszed? Zeng a környék tőle.

Nem normálisak ezek az emberek, ők már nem állatbarátok. Az ilyenek veszélyeztetik nem csak a kutya életét hanem másokét is. (lásd a szomszéd németjuhászai bárkit megharaphatnak séta közben mivel nincsenek megnevelve)

2012. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én kiskoromban fogtam fel így a dolgokat. Mondjuk télre mindenképpen adok rá kutyaruhát. :) Karácsonyra tavaly vettem gumicsontot nekik. De egy kutya nem fogja fel, hogy karácsony van, szóval már nem adok neki semmit. A kutyámnak az jelenti a Karácsonyt, ha tele zabálja magát. :D
2012. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Majdnem válaszoltam, hogy igen, én, de amint elolvastam a bővebb leírást, rájöttem, hogy na nem, ez nem én vagyok.


Azok az emberek, akik úgy viselkednek az állatokkal, mint amit leírtál, komoly lelki problémáik vannak. Nincs aki szeresse őket, ezért adnak meg ilyen -szerintük normális!!- dolgokat az állataiknak.


Betegek ezek az emberek, szó szerint.

2012. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, hogy a kistestű kutyákra kabátot adnak - mert az jogos, nehezebben tartják a hőt a kis testméret miatt.


Hanem ha drága, márkás kabátot vesznek, mert "legyen a kutya divatos". Miközben a kutyának annyi a lényeg, hogy ne fázzon, tehát ő még egy rossz törölközőbe csavarva is jól érezné magát.



Vagy olyanra, amikor valaki hagyja, hogy a kutya az ölébe ugorjon ebéd közben és beleegyen a tányérba. Ugye erre a kutyák többségénél megvan a szándék, a gazdán múlik, hogy engedi-e.


Vagy amikor lufis, tortás, sok meghívottas szülinapi partit tartanak a kutyának, rajta kiskalap és ünnepi ruha. Ha valaki nem tud elmenni, akkor "ez rosszul esett Fifikének". Miközben Fifikének halványlila dunsztja sincs, hogy ő aznap született és miért van buli.

2012. szept. 23. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, van a baráti társaságunkban egy ilyen fiatal pár. Náluk mind igaz amit itt leírtál. És Bárhova mennek, a kutya velük van, ahova nem mehet kutya-pl színház-akkor oda inkább nem is mennek.
2012. szept. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Ilyet nem ismerek, aki ennyire "elvetemült", de én családtagként tekintek a kutyára/macskára. Mindkettő a gyermekem, ha betegek azonnal orvoshoz viszem őket, a macska velem alszik, a kutya mondjuk nem. De a kutyát viszem mindenhová. Tudom mikor születtek, mindkettő kap aznap valami különlegességet. Nem nagy dolgot, de olyan jutalomfalatot, amit nem kapnak mindennap. Karácsonykor ugyanígy. Mindkettő a legjobb tápot kapja, nem spórolok semmit ami velük kapcsolatos.


Ha ez beteges, akkor beteg vagyok, de igyekszem mindkettőnek a legjobbat adni, és igenis családtagként tekintek rájuk.

2012. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a szüleim bánnak afféle unokapótlékként a kutyával. Apukám a szőnyegen fekvő kutyának dugdossa a szájába a kaját, anyukám meg rámszól, ha éjjel a nappaliban égetem a villanyt, mert biztosan zavarja a kutyát az alvásban a fény (a teraszon van a háza). Lehet, szülnöm kellene. :)))
2012. szept. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tágabb értelemben véve mi ilyennek számítunk. De mi sem magunkat, de ha lenne gyerekünk, azt sem kényeztetnénk el. Értelmesen, következetesen, de ha mi veszünk magunknak valamit, ő is kap, ha beszélgetünk, ő is odajön és néha "beleszól". Simán elbeszélgetek vele főzés közben. Sok idő van ráfordítva, mondhatni ki van nyalva a valaga, de olyat, hogy felesleges holmit vegyek neki... na azt nem. Még magamnak se vennék. Varrtam neki egy téli kis libegőt, ha akkor visszük le sétálni ne fagyjon meg, van neki hám+póráz, időnként megfuttatjuk, néha még hisztizik is, ha nem visszük le. Sokszor visszük magunkkal ha megyünk akár csak pár órára is.

És egyébként egy cicáról van szó :)

2012. szept. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én imádom a kutyám,de nem tekintem embernek,nem öltözetném,nem ehet velem,pláne nem a tányéromból,de több mindent megengedek neki mint egy átlagos kutyatartó.Bent alszik egy szobában velem,szülinapi ajándékot nem kap,de sok mindent veszek neki,játékot,műcsontot.És ha el utazzunk valahová,édesanyám vigyázz rá,akkor sem alszik kint.
2012. szept. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8. vagyok. annyit azért még hozzátennék, az egyértelműség kedvéért, hogy maximálisan egyenrangú velünk a cicánk. Tisztában van a határokkal, de mi sem zaklatjuk őt feleslegesen. Ha megkarmol, kap egy fülest, és felfogja. Ha éjjel a farkára szteppelek véletlenül, felpofozza a vádlimat. Ha a helyemre fekszik, arrébb teszem, ha én ülök az ő helyére, addig magyaráz, amíg el nem megyek és el nem terpeszkedhet. Egyenrangúak vagyunk. De minden élőlényt így kezelek.
2012. szept. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!