Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mekkora termőföldet és legelőt...

Mekkora termőföldet és legelőt igényel egy ilyen háziállat állomány?

Figyelt kérdés

Az állatok:

-5 átlagos termetű ló

-3 póniló (shatland)

-3 hidegvérű (shire)

-15 birka

-15 juh

-10 rackajuh

-5 kecske

-15 cigája juh

-15 cikta juh

-30 csirke + kakas

-15 gyöngytyúk + kakas

-15 kacsa

-20 disznó

-15 mangalica

-3 szamár

-5 öszvér

-5 tehén

-3 teve

-15 vadkacsa

-10 szürkemarha

-15 tarkamarha

-15 bivaly

Ha esetleg valamelyik állatot nagyobb létszámban érdemes csak tartani, az is érdekel.


Ami pontosan érdekel: mekkora termőföldön, milyen takarmányt kell termeszteni, hogy ezeknek az állatoknak ilyen mennyiségben meglegyen a takarmánya, illetve ez mellett, egy családnak (7 fő) meglegyen a napi kenyér-kifli-zsömle stb, illetve kukorica és egyéb ellátása


2012. okt. 10. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Többszáz hektár.
2012. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szamár, öszvér, teve az a megélhetéshez szükséges? Tehén és tarkamarha között te milyen különbségre gondolsz? Marha sok föld kell neki és sok takarmány is. Nézd meg neten hogy 1 állatnak hány kg takarmány kell egy napra. Aztán a többi matek. Aztán nézd meg az átlagterméseket a különböző növénycsoportokra, aztán szépen számold ki hogy egy átlagos területen mennyit kéne ezekből termelned. Matek de én most ki nem számolom meg keresgetem, szerintem hasracsapva meg senki nem mondja meg neked. Főleg hogy egy teve mennyit eszik. Én olyan 50 ha-ral mernék belekezdeni ha magamnak is akarok termelni esetleg, de akkor is az állatok fele lehet nem enne. Milyen takarmány? Ha a tevét kiveszem akkor zabot, kukoricát, búzát, lucernát, szénát kell termelni mindenképpen. Alájuk a szalma javasolt. +legelő a bivalyoknak meg a szürkéknek de ez is területi adottság kérdése. De amúgy szerintem kamu a kérdés.
2012. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Pillanatnyilag egy "önfenntató" gazdaságot tervezek magamnak, és ezekre az állatokra gondoltam.

A kérdés nem kamu, egyszerűen mint nemesi családból származó gyerek, szeretném a régi nemesi birtok mintájára létrehozni egy ilyen gazdaságot, és ezek az állatok (természetesen a teve kivételével) voltak átlagban a birtokon.

2012. okt. 11. 17:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg iszonyatosan nagy termőföld kellene, ha nem rendelkeztek ilyennel, hatalmas befektetés kellene, hogy összehozd.

Ha tényleg ezzel szeretnél foglalkozni nem ártana elvégezned egy ezzel kapcsolatos iskolát esetleg (mezőgazdasági mérnök, állattenyésztő mérnök), mert akkor nem szorulnál rá mások munkájára, ugyanis több száz hektáron sikerrel gazdálkodni csak nagyon jó szakértelemmel lehet.

2012. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, elsőként azt vedd számba hányan hajlandóak a családból szívvel-lélekkel dolgozni.

A végeredmény általában egyetlen ember szokott lenni, a többiek csak élvezni akarják. Szomorú tény, de igaz, hogy a termésért megdolgozni senki nem akar, viszont ha már szedni kell a termést, rögtön megjön a kedve mindenkinek. Én azt javasolnám fontold át még egyszer, mert az általad leírtakhoz 7-en is kevesen vagytok. A tapasztalatlanságod már a kérdésből levehető,ezért én azt javaslom - bármennyire is nemesi családból származol vagy sem -, hogy egy háztáji gazdasággal kezd el, illetve merülj el a kert/állat gondozás rejtelmeibe. Veszel egy nagy kerttel megáldott házat vagy tanyát, biztosan nem fogsz rajta unatkozni. Egyedül még a 2000nm-en is meg lehet szakadni, pedig az önellátáshoz kevés. Egy bizonyos terület méret felett (2-3 ha) gépek nélkül nem lehet gazdálkodni, ezt jó ha tudod.

2012. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, hogy mennyi abrakot eszik egy ló naponta, de feltételezem, hogy 3kg biztosan elfogy (főleg, ha Shire is van...). Szóval tegyük föl, hogy 3kg/nap/ló. számoljunk 10 lóval (bár te 11-et szeretnél majd). Ezek szerint neked szükséged lesz kerekítve 10 tonna zabra évente, ehhez (mivel a zab 2,4 tonnát terem hektáronként) 4 hektár zabültetvényre kizárólag a lovaid szemestakarmányának biztosításához!!! Ehhez jön még a 35 tág értelemben vett marha, ami több szemestakarmányt fogyaszt, mint a lovak + 3 szamár, 5 öszvér... Ennek már nem számolok konkrétan utána, de biztos vagyok benne, hogy csak a szemestakarmányok előállításához 30-40 ha kell.

A szálastakarmányok (széna, lucerna) nem is akarok belemenni, elképesztő méretű legelők kellenének (ismerve a magyarországi silány minőségű legelőket pláne) abból kiindulva, hogy egy marhának 60kg-ot legel naponta (bár ilyenkor nem kell ugye a szemestakarmány, de képzeld csak el mennyi az a 60 kg fű!).

Ezenkívül ha jól számoltam 80 birkát is szeretnél még, akik átlagosan 7 kg-ot legelnek naponta.

Nem nehéz utánaszámolni, nekem most nincs időm mindenre, de hallgass az előttem szólóra, lassan kell az iylet kiépíteni, nem lehet egyszerre belevágni ilyesmiba, mert belerokkan az ember anyagilag (is).

És a képzettség!!! Ha neked nincs képzettséged külön embereket kell alkalmaznod a növényvédelemre, tápanyag utánpótlásra, állategészségügyre (bár azt mindenképp kell, hacsak nem vagy állatorvos).

2012. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!