Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nincsen "haszonállatok"...

Miért nincsen "haszonállatok" témakör az "állatok" kategórián belül?

Figyelt kérdés

Csomószor látom, hogy valaki feltesz egy haszonállattal kapcsolatos kérdést, és húszan esnek neki, hogy ne edd meg, ne öld meg, és talán kap egy a kérdésre válaszoló választ.

Ha legalább nagyjából el lennének különítve a nyuszikat sétáltatni és oktatni akarók és a nyuszikat állatságos körülmények között tartók, majd megevők kérdései, akkor talán kevesebben sértődnének meg...



2012. okt. 13. 00:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Há mer itt a pesti úri népek vannak többségben, oszt haszonállat oldalt elfelöjtettek csináni.
2012. okt. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
:D
2012. okt. 13. 00:40
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ahogy az amerikai aktivista mondta: "Nem értem miért kell megölni szegény állatokat, amikor a boltban is lehet húst kapni."
2012. okt. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Könnyes a falusi macskám szeme, rögtön jön a válasz: azonnal vidd állatorvoshoz!

Hetente kétszer két órát rendel az állatorvos helyben, amúgy 40 kilométerre van az ügyelet!

2012. okt. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szintén falun lakunk..

Macska témában rögtön az a válasz, vidd orvoshoz..

Van 1 db állatorvos..

Ivartalaníttatni szerettem volna a macskámat vele.

Válasza: azt a kis jót is elvenném tőle.....?

De nem lehet megsérteni, kötelező kutyaoltást is ő végzi..

Birkákat a faluból nem lehetett kivinni, amíg nem adott papírt.

Majdnem az írtam, hogy nem látta..de nem is. (csak a lóvé)

Haszonállat, azaz jószág. Bunkó állatorvosunk kijavította.

Igen, lehetne haszonállat témakör is...

2012. okt. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe írnának ki "Haszonállat" kategóriát, ha esetleg még életükben sem hallották ezt a szót, nemhogy fogalmuk lenne a jelentéséről?

Mert ha én pl. birka-tenyésztő lennék, akkor a pulimat is inkább a haszon-állatok közé sorolnám, mint házörző, vagy még rosszabb esetben sétáltatni való "házikedvenc" közé. :)))

2012. okt. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ezeket a kategóriákat a városi nem érti...

Nem is lenne ezzel bajom, de nem is akarja érteni...

Puli nálunk is "haszonállat" volt, amíg volt birkánk..

Már nincs, drága márkás kost ellopták..amire köteleztek, hogy meg kell venni..mert egyébként nem adhatsz le bárányt.

Olyan értelmetlen kost még életemben nem láttam..nem ismerte a füvet,áll és lesett...de valakinek "megérte" rásózni a parasztra..

Na, azóta csak tyúkok vannak..félig bezárva..

Mert ellopnák, ha szem előtt lenne..:((

2012. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát igen.

Aki a kost elvitte, vagy nemigazán tudta, hogy az étkezési célra nem a legtökéletesebb választás, vagy pedig nagyon is jól tudta, hogy ha eladja, azért kapja a legtöbbet.

2012. okt. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

ma 00:45-nek:

Az amcsi aktívista mondatában van egy kis bibi: A boltban kapható húst is ugyanúgy készül. Az is egy élőállat volt valaha, és azt is levágta valaki.Én egyetértek a kérdezővel! Egyébként az index fórumon vannak baromfi,nyúltenyésztéssel foglalkozó topikok és ott nem sértődik meg senki, hogyha a család ellátása miatt akarsz belevágni az állattartásba.

2012. okt. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Persze!

Mi, akik itt vagyunk, ezt nagyon jól tudjuk, csak éppen az amcsi aktivista nem! :))))

2012. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!