Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A suliba az állatok világnapjá...

A suliba az állatok világnapjával kapcsolatban kaptunk kérdéseket. Ezeket a feladatokat hoztam, ti értitek? Állat legyen a megoldás.

Figyelt kérdés

1. Menekülésné,ugrásnál a pata nyomában látszanak a fattyúkörmök,a mellső paták V alakban állnak.Szívesen rágják meg a fa kérgét,főleg télen,amikor kevesebb a táplálék.A fekvésének nyoma jól felismerhető,mert a mellső patájával elkaparja a leveleket,növényzetet,így a puszta földre fekszik.


2. Jellegzetes túrásaival,dagonyáival mindenfelé lehet találkozni.Gyakran a közeli gyantás fák törzsei is sárosak,mert a bejárata lefelé nyílik.A környező fűszálakat is beleszövi,de ezeket nem harapja el,így ezek zöldek maradnak,és ez segíti az álcázást.


3. Fokozottan védett emlősünk,amely az utóbbi időben kezd visszatelepülni.Hosszú bozontos farkát lógatja,nem kunkorítja be.Jellemző járásmódja az ügetés,amelynek a lépéshossza 1 méter körüli,ha vágtat vagy ugrik 1,5 méternél nagyobb is lehet.Ürüléke 10-15cm hosszú,sötét színű,gyakran van mellette kaparás nyom is.Jellegzetes vonyítása messzire elhallatszik.


4. Erős mancsával várat ás magának,kiterjedt földalatti üregrendszert,amelyet sokszor vidrák,vadmacskák és nyestek is használhatnak egyszerre.Járatai barázdáltak,bejáratánál növényi maradványokat gyakran látni,ezek akkor kerülnek oda,amikor behúzza őket az odúba.Néha a gabonaföldeket is látogatja,mert szeretik az éretlen gabonát.Lehúzzák a mellső lábukkal a szárat,majd lesodorják a kalászról a szemeket.Méhek vagy darazsak kiosztott,szétdúlt fészke is jelzi tevékenységét.


Várom a válaszokat köszönöm előre is.


2012. okt. 17. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

1. (európai) őz

2. vaddisznó

3. farkas

4. borz szerintem


De ha megpróbálod megcsinálni a házidat, rájöttél volna, hogy segítség nélkül is 5 perc lett volna megoldanod. Próbálkozni kell, nem egyből feladni és a könnyebb megoldást keresni.

2012. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Először is kösz. De ez nem házi hanem a neten kell keresni.Hát én meg tettem.:D
2012. okt. 17. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!