Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtam egy imádkozó sáskát...

Találtam egy imádkozó sáskát és tentál megtartásának az ötlete. Van egy kis aksim amit berendezek terráriumnak akkor. Ezen kívül mit csináljak? Azok a pici kukacok amikkel halásznak etetésnek meegfelelőek? Ha nem akkor mi?

Figyelt kérdés
köszi előre

2012. okt. 21. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Javaslom az állat szabadon engedését. Gondolom tisztában vagy vele, hogy védett fajról van szó, a fogságban tartását a törvény bünteti.

Ezenkívül látván, hogy fogalmad sincs a megfelelő táplálásukról valószínűleg semmilyen szakértelmed sincs a témában, csak elpusztulna nálad.

Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg egy gravid nőstényről van szó (ebben az időszakban jórészt már azok), szóval nem csak egy állat életével játszol, hanem akár több, mint százéval. Ha sikerülne is életben tartanod, nagyjából fél-egy hónapon belül lerakná az oothecáját és pár nap múlva elpusztulna, nem okozna nagy örömet a tartása.

Ha a javaslatom és kérésem ellenére úgy döntenél, hogy megtartod (tényleg, kérlek inkább ne!):

enyhén nedves talaj, közepes páratartalom, nagyon jó szellőzés. Valamilyen aktívan mozgó táplálék (mert nem valószínű, hogy csipeszből elfogad táplálékot a vadon fogott állat), pl sáska.

Magas terráriumra van szüksége, legalább 2x olyan magas legyen, mint a saját hosszúsága.

2012. okt. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Védett?Ezt nem tudtam...rendben akkor...
2012. okt. 22. 14:21
 3/3 BogarasLevi válasza:
bármilyen bogarat meg fog enni
2016. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!