Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran kapjanak...

Milyen gyakran kapjanak szépiát az achát csigák?

Figyelt kérdés

Minden nap tegyek a kajára, vagy ritkábban kell?


Még lenne pár kérdésem. Kb. 2 hete van 2 csigám. Az egyik az első pár napban előjött kétszer este, és azóta sem láttam. Kiástam egy hete, nincs lezáródva a háza, de nem is döglött meg. Ilyenkor mi lehet vele? A másik mindig előjön este és nagyon sokat eszik, ez meg nem eszik meg semmi.

Tudnátok olyan kajákat mondani, amit a ti csigáitok szeretnek? Mert ez amelyik előjön mindig, jóformán csak a pitypanglevelet eszi meg. Adtam nekik többféle gyümölcsöt és zöldséget, még az uborka és a banán volt, amit megkóstolt, de abból sem nagyon evett. Télen meg nem fogok tudni pitypanglevelet szerezni neki.


2012. okt. 29. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha állandóan van bent nekik szépia, az a legjobb, akkor annyit rágják, amennyit akarják. Csak vizezénél vedd ki, sok csiga nem szereti, ha szétázik, és nem nyúl hozzá.

Ajánlom amúgy a [link] alapos áttanulmányozását, sokmindent megtudhatsz róluk :)

2012. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*vizezésnél, na
2012. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A mi csigáink nagyon szeretik az uborkát, káposztalevelet, paradicsomot. Nyáron amikor a terráriumot takarítottuk kitettük a fűre őket a lóherét nagyon szerették enni. Szépiát egész ritkán kapnak 2-3 hetente. Bármilyen kaja illatára előjön mindkettő azonnal, lehet nálad beteg az egyik... Azt tudom tanácsolni, hogy várj vele, aztán kiderül :)
2012. okt. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én csigáim az uborkát, paradicsomot és a (nyers?) darált húst szerették. Nekik is van ízlésük, mert pl az alma nem tetszett nekik annyira.


Én betettem a szépiát és benn is hagytam. Aztán ahogy nőnek egyre gyorsabban elrágcsálják és ha már csak kevés marad belőle, akkor kapnak újat. Meg amíg kicsik voltak szerettek alá bebújni =)


Ha kérdésed van akkor írj bármikor privátot és akkor tudok segíteni.

2012. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én meg úgy csináltam a szépiával, hogy reszeltem belőle egy kevés port a pitypanglevélre, és szépen azzal megette. Olvastam, hogy így is szokták.

Nem tudom mi lehet azzal, amelyik nem jön elő. Majd ma megint kiszedem és megnézem él-e még. A másik szépen nő, de szerintem ez nem fejlődött semmit.

Próbáltam az almát, paradicsomot, uborkát. Az alma nem nagyon kellett nekik sem, a paradicsomból és az ubiból azért egy kicsit ettek.

2012. okt. 30. 10:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem várj a másikkal, lehet átmeneti ez nála. Nálam azt csinálta egyszer az egyik, hogy napokig az egyik sarokban volt és nem mozdult onnan, nem is akart enni. Én is aggódtam érte, de hiába lett elmozdítva visszamászott és ott maradt. Azt hittem tojást fog rakni és azért ilyen, de nem... Végül ráraktam a kajára, evett és utána normális lett.

Te is tedd rá a friss uborkára, annak szeretik azt az erős illatát és abból talán eszik =)

2012. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap kiástam, láttam, hogy a házát lezárta egy kemény réteggel. Kicsit befújtam vízzel, hogy ne legyen koszos, aztán leraktam az egyik sarokba, hogy megfigyeljem. Visszanéztem egy óra múlva, addigra ugyanott volt, de kezdte beásni magát, és már nem volt lezáródva. Megint kiszedtem. Később láttam, hogy mászik az üvegen, tettem be pitypanglevelet, rátettem a csigát, de nem kellett neki. Lemászott róla és elásta magát. Nem tudom mi lehet vele.
2012. okt. 31. 07:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg téli álmot fog aludni. Nem mindegyik csiga csinálja, de úgy látszik egy ilyet fogtál ki :/
2012. okt. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!