Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik madárpók él tovább a...

Argyus kérdése:

Melyik madárpók él tovább a hím, vagy a nőstény?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kinéztem neten egy madárpókot: Brachypelma boehmei

De nem tudom hogy melyiket érdemessebb megvenni a hímet,

vagy a nőstént? :)

Élet tartam alapján szeretnék választani!

Aki tud erről a fajtáról akármilyen hasznos infót adni,

azt kérem segítsen!



2012. okt. 30. 20:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindig a nőstények élnek tovább. A természetben a hímek általában csak 1 párzási időszakot élnek túl, ez a terráriumi tartás során úgy nyilvánul meg, hogy az ivarérési vedlés után a hímek már szinte csökkentett életfunkciókat mutatnak, kevesebbet esznek, isznak, kizárólag a párzás érdekli őket és nem is nagyon élnek tovább 1 évnél ezután.

Tehát mindenképp nőstényt válassz!

A Brachypelma boehmei egy madárpókFAJ nem fajta, a madárpókoknál nem létezik ilyen rendszertani kategória, ez fontos.

Tartását nézve a neten elég sok infót találsz, én leginkább ennek a fórumnak a böngészését javaslom: [link]

A fajspecifikus témákat érdemes az elejétől átolvasgatni, nagyjából egész biztosan mindent megtalálsz róluk és jópár érdekességet is találhatsz így a fajról.


Ha hosszú életű madárpókot szeretnél, egyébként jól választottál, a Brachypelma fajok roppant sokáig élnek, állítólag akár 20 évig is kihúzhatják, persze kizárólag a nőstények!

2012. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!