Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megöltem egy csirkét! Zavar?

Megöltem egy csirkét! Zavar?

Figyelt kérdés

Kaptunk a falunkba egy család állatvédőt!Ami elég érdekes mert itt mindenki gazda sok tehén,csirke,disznó...De ezek rám vannak szállva..

-Első eset: Van 3 kutyám 1 pici keverék,egy nagy kan kuvasz és egy kis férgező.A kuvasz kiszökött és kiírtott 10 csirkét ami azért elég fura mert az udvarban meg őrzi őket..Hazarángattam láncal és rácsaptam egy vesszővel..A család egyből a kerítés mellé: Hogy képzeli!Ez csak egy védtelen állat! ----- Egy órás veszekedés

-Második eset: Szépen megfogtam a nagy kakasom egy jó vasárnapi ebédre fogom a baltát a tönköt lecsaptam a fejét véreztetem ki erre jön ki az asszony: Miért bántja ezt a csodálatos állatot??Maga mit szólna ha ezt magával tennék.... stb. stb. -----másfél órás veszekedés

-Nemrég a teheneket hajtottam be van 2 gyönyörű mt üszőm.Az idősebbet elkezdtem simogatni kézből adtam egy kis szénát a szájába stb. (már nehezebben tud járni de sajnálom a vágóra vinni mert kézből neveltem még gyerekkoromban).A fiatal tehén nekiment az nénikémnek(így hívom az öreget) az elesett...A nagy bottal a fiatalnak a seggére vertem egyet(nem olyan nagyot) erre megint az egész család... ---- fél órás veszekedés és jött a másik szomszéd is hogy mit pofáznak bele más dolgába..


Engem ez már nagyon idegesít...Én is imádom az állataim de ezek..Mit csináljak ezekkel?Csak egy hónapja laknak itt de már az állatokhoz hozzá se merek érni mert jönnek pofázni..Csirkét vágni csak az ólban szoktam már..Ott meg mindent összevérez..Karácsonyra egy disznót leszeretnék vágni de csak azt is akkor ha ezek elmennek...Már a fél szomszédságot idegesítik..Mit csináljak hogy megértsék itt falun vannak itt ez az élet rendje..Ők azért élnek hogy mi élhessünk..

Szerintetek?

Szintén állatőrültek kíméljenek!


2012. nov. 4. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Mit csinálnál? Küld el a ku*va anyjukba őket! Mi közük van hozzá, hogy mit csinálsz a saját tulajdonoddal. Ezek haszonállatok, az ember meg nem, ergo nehogy már neki ugyan olyan legyen egy kakas fejének a lecsapása mint egy emberé. Valószínűleg ezek az emberek lelki sérültek, így még véletlenül se bánj velük finoman. Ha nagyon gáz a szitu simán feljelentheted őket.
2012. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Fogjatok össze csoportosan, lehetőleg olyan jó nagy, szélesvállú, kigyúrt testű személyekkel a csoport elején, keressétek fel őket, és magyarázzátok el nekik, hogy vagy "beállnak a sorba", átveszik a falusi élet szokásait önként, vagy majd ti segítetek nekik megtanulni azt.
2012. nov. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Ja!

Egyébként pedig jó étvágyat a csirkéhez!!! :))))

2012. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

Küld el őket a jó édesanyjukba !

Semmi közük sincsen ahhoz , hogy ti csirkét vagy disznót vágtok . Ha nekem jönnének ilyenért pampogni akkor már lehet , hogy kapott volna pár nagy pofont . De én biztosan úgy csinálnám a csirkevágást , hogy jól lássák és ha elkezdene okoskodni dobáld át a csirke belét .

2012. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

tényleg küldd el őket a büdös fr@ncba :D

vagy csapj rá nekik is egy nagy bottal a pics@jukra.

2012. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az elottem szolok elmondtak amit kellett,szerintem is semmi kozuk ahhoz hogy ti mit csinaltok,ok mi a f@szt esznek?Gondoljak hogy amit ok esznek az novenybol van,azokat az allatokat is meg kell olni,most ez van,elni kell.En is sajnalom az allatokat,nem is szeretem nezni mikor levagnak egy disznot vagy tyukot,de azert megeszem mert finom.:))
2012. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb megoldás, ha hagyod őket a fenébe. Nem kell felvenni velük a versenyt, szimplán egyik füleden be a másikon ki, és csinálod azt ami szerinted a legjobb. Mert a többivel csak tovább durvul a dolog. (Ez nem csak erre az esetre igaz)
2012. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek. Nehogy már te bujkálj a saját udvarodban ha le akarsz vágni egy tyúkot.
2012. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
Most belémbújt az ördög: lesz a disznóölés, vedd fel magnóra, akármire a "szegény sertés" utolsó hangjait, és amikor legközelebb elkezd rikácsolni veled a szomszédasszony, akkor azt előveszed, a legnagyobb hangerőre állítva, hadd hallgassák. Ha szerencséd van, elmenekülnek a közeledből! :))))
2012. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem, miért veszekedsz velük. Írogatsz itt többszöri, több órás veszekedésekről... Hát hagyd ott őket és kész!


Engem a disznóvágás, csirkevágás, nyúlvágás stb. ilyesmi nem zavarna, hiszen végül is a legtöbben azért tartják, hogy végül megegyék.

Ellenben addig is lehet velük tisztességesen bánni, nem kell verni!

Elhiszem, hogy csak kicsit csaptál rá az állat fenekére, de a kutyát viszont normálisan és ésszel kellene nevelned!

Ha később vered meg fogalma sem lesz arról, hogy miért bántottad, ők nem tudják ezt összekötni, hiába hiszik azt az emberek.

Másrészről a te feladatod gondoskodni arról, hogy a kutya ne jusson ki közterületre vagy be más portájára (ki tőled). Ilyenkor téged simán feljelenthetnek, ha barátságos a kutya, ha nem. (Mármint én úgy értettem, hogy kiszökött és valaki csirkéit megölte.)


Tehát egyszerű a dolog, semmit nem kell csinálni velük, nem kel velük foglalkozni. Viszont csinálj mindent szakszerűen, mert felvehetik videóra és feljelenthetnek állatkínzásért, ha nem humánus módon végzel egy-egy állattal. Bár azt nem tudom, hogy ilyenkor mi történik, mert te pedig arra nem adtál engedélyt, hogy téged filmezzenek...

Egyébként ők esznek húst?

2012. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!