Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtunk egy albínó tengerima...

Találtunk egy albínó tengerimalacot a kertünkben, de lehetséges hogy beteg?

Figyelt kérdés
Találtunk egy albínó tengerimalacot a kertünkben, de félünk hogy beteg, mert van egy egyéves kisöcsém és nem szeretném, hogy valami baja legyen. A tengerimalac mint írtam albínó vörös szemekkel fehér szőrrel. Nem tudom mi lehet a betegsége, de a hátán kihullott a szőre és sötét foltok vannak a bőrén. Én semmit sem tudok ezekről az állatokról nem szeretném megölni, remélem valaki tud segíteni. Köszönöm.

2012. nov. 7. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

El kell vinni mindenképp állatorvoshoz, ha meg akarjátok tartani. Bőrbetegsége biztos hogy van, valószínűleg élősködők.


Mekkora kb a malac? Valószínűleg meglógott valahonnan, érdemes körbekérdezni a környéken. Egy malac nem maradna sokáig életben, megfogják a macskák nagyon könnyen.

De lehet valaki szabadon engedte, lehet pont a bőrbetegsége miatt, nem akarták orvoshoz vinni és vállalni a kikezelésével járó költségeket.

2012. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egy képet fel tudnál tenni, akkor sem biztos, hogy meg tudná mondani közülünk bármi, hogy pontosan mi a baja.

Lehet, hogy a szőre most jött ki, miközben "szökésben" van.

Kérdezzétek körbe a szomszédokat, lehet, hogy valakinek nagyon hiányzik! És vigyétek el egy állatorvoshoz, ha nem találjátok meg a gazdát, vagy a facebookon írj a Tengerimalac Védő Egyesületnek.

2012. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2012. nov. 7. 16:58
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem van albínó tengerimalacom :) egy helyen neki is kicsit kopottas/hiányos a szöre de nem vittem el orvoshoz, jól megvan. Vitamin-cseppeket (rágcsálóknak készültet) rakj a vizébe, a szőrhulláson segíthet
2012. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!