Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen hobbiállatot javasoltok...

Milyen hobbiállatot javasoltok nekem?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni milyen háziállatom legyen.A feltételek:

-nem tudok neki nagy helyet biztosítani(pl:külön szobát)

-ne legyen hangos

-ne legyen veszélyes, lány vagyok a kedves, aranyos állatokat kedvelem

-szeretek törődni vele

-ne legyen túlköltséges(kaja, ketrec vagy akvárium, állatorvos, egyéb feltételek)

-ne legyen pók, kígyó vagy ilyesmi

Előre is köszönöm a válaszokat, aki tud és van neki olyan állata amit javasolt írja le azt is hogy milyen a jelleme és a gondozása, mint már mondtam előre is köszii!!!!!!!!



2012. nov. 7. 18:33
 1/10 anonim válasza:
0%
Kenguru
2012. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hullámospapagáj, pinty.

Ezek alszanak akkor, amikor az ember (le kell takarni a kalitkát), és csöndben vannak, tehát lehetnek a szobádban.

Nappal viszont csacsognak, kiabálnak.:)

2012. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy bármilyen állatot tartasz a porcicán kívül az esetleges felmerülő plusz költségeket is bele kell számolnod. Először is, kell neki valami hely. A ketrecek (nyúlnak, hörinek, tengerimalacnak) vagy kalitkák (madaraknak) ha olyat szeretnél venni, amiben jól érzi magát az állat kb. 7-8ezer forintnál kezdődnek, ez a minimál. A ketrechez külön kell megvenni a felszerelést. Ennie kell. Alatta ki kell cserélned a forgácsot vagy madárhomokot rendszeresen. Ha BÁRMI szokatlant tapasztalsz, azonnal állatorvoshoz kell fordulni, még akkor is, ha csak megvizsgálja legalább 1-5 ezer forint. Ha még megműti/injekciózza/gyógyszert ír fel/, azok bizony elérhetik a tizest.

Jah, és akkor az állat beszerzési áráról már ne is beszéljünk....

2012. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, "hol élsz", 3.:), és ez most nem kritika, hanem csak a csodálkozásom jele, mert teli van a net ingyen elvihető ajándékhörcsöggel, egérrel, tenregimalaccal, macskával, madárral, teljes felszereléssel a gazdiktól, és akkor még nem szóltunk a menhelyekről.:) Nekem 3 fiúhörim volt, a havi rezsijük 1000 Ft minden, általad felsorolt dologgal. Papagájom is volt, az se drágább ám havonta.

De a höri éjjel mocorog, tornászik, szaladgál, épít, szóval a gazdival egy szobába nem javasolt!

2012. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Oké, a felszerelést, ha jó a használt is meg lehet úszni olcsóbban, én az új árakat írtam le, gondoltam ez is hasznos információ a kérdezőnek, mivel a költségekre is kíváncsi volt. És az állatorvost valahogyan nem említetted ebben a 'te hol élsz' hozzászólásodban, mert ha valaki felelős állattartó, akkor bizony elviszi állatorvoshoz a beteg állatkáját, és az nincs ingyen. Csak jelzem, hogy madarakat nem igazán hirdetnek ingyen elvitelre, és nem is ajánlom. A tenyésztőtől vásárolt gyűrűs kanárim 12 évet élt meg, míg az állatkereskedésben vásároltak kb. 4-5 évig. Mindenképpen megéri jó helyről, jó tenyésztőtől vásárolni. Tény, hogy drágább, de ellenállóbb az állat és tovább él, nekem ez a tapasztalatom.

Madarak közül nehéz csendeset választani, a papagájok és a zebrapintyek is folyamatosan mondják a magukét. Kanárik közül tudnám ajánlani a színkanárikat, azok közül is a tojókat. Mostanában olyan 5ezer körül mozog az áruk, de tenyésztő válogatja. Inkább csak csipognak. Egyedül madarat nem érdemes tartani, csak ha nagyon sok időt tudsz vele tölteni és van elég inger számára,különben depisek lesznek. És a madaraknál különösen fontos a gyors orvosi segítség, mert gyors anyagcseréjük miatt hamarabb elpusztulhatnak egy sima megfázástól is. Én személy szerint imádtam a kanárijaimat, mindegyik külön személyiség volt, és nem lehet őket nem szeretni.

2012. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én a hörcsögöt javaslom :) nekem is van.

az enyém egy hosszú szőrű aranyhörcsög :) gyönyörű hím, hatalmas egy hörcsöghöz képest. nagyon barátságos és okos. szeret játszani és imádja a pociját :) pl saját müzliszelet kollekciója van :) csokifalatkákat is szoktam neki adni, persze csak 1-2 hörcsögfalatot.


forgács+táp nem drága egy hónapra. ketrecet ismerős adta ingyen, de vaterán is lehet olcsón lőni.


biztos, hogy sok jövőbeni hozzászóló szerint elkényeztetem a kicsikét (alaptalanul, ugyanis ez az a tartási mód amire szüksége van egy hörcsögnek a hosszú, boldog élethez) de én olyan 3-5 ezer forintot költök rá havonta havonta (bele számítva a forgácsot, a magkeveréket (én a helyi táposnál veszem alkotóelemenként vagy kimért tápot veszek a kereskedésnél, hogy jól megtudjam nézni mi van benne pontosan...sose veszek olyat amiben van beazonosíthatatlan cucc), a zöldség és gyümölcs adagot valamint a kiegészítő szárított cékla/tökmag/egyéb hörinasit plusz a vitaminos falatokat és a kör rágcsát is amit minden hónapban kap). azért 3-5 ezret írtam mert szoktam venni vitamin cseppeket is a vizébe de azt ugye nem havonta hanem amikor épp elfogy és a vitamin falatkák is ugyanígy. meg persze szoktam neki adni pár falat főtt husit, főtt tojást de azt akkor főzöm neki külön amikor anyum is főz (persze az övét nem sózom és fűszerezem, csak sima vízben megfőzöm).

bár néha nagyobb a végösszeg amikor készlet feltöltünk neki anyummal :) pl amikor elfogy a széna akkor kell venni azt is meg van, hogy 2-3 adag forgácsot veszünk stbstb :)


amúgy a legtöbben nem figyelnek a megfelelő vitamin bevitelre, a sok friss gyümölcsre/zöldségre valamint az élő/szárított/főtt állati fehérje forrásra. nekik havi ezer forint alatt kijön a hörcsög mert csak elé rakják a magot meg valami gyümölcsöt/zöldséget (sokszor egyoldalúan táplálják pl sokan mag+almán tartják a hörcsögöt)...stbstb szóval ez a kétféle tartási mód van: tipikus+mások szerint túlzó de igazából a hörcsög számára egészséges.


de szerintem egyáltalán nem drága úgy tartani egy hörit, ahogy én teszem :) legalább látni rajta, hogy egészséges és boldog kis hörcsög :)

2012. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

jajj bocsi kihagytam. az állatorvost.


a vizsgálatok költségeit nem tudom, mert az enyém rendes és az évi oltásokkal ingyen megvizsgálja a hörcsögömet így ez nekem ingyen van:)


de nagyon fontos, hogy olyan orvost válassz aki ért is a kisemlősökhöz, vagy ha madarat tartasz akkor a madarakhoz. hallottam már megfázásra kezelt hörcsögről aki (mint később kiderült) csak a túl poros alom miatt tüsszögött -.- szóval jó orvost kell választani és akármilyen állatot tartasz érdemes évente megvizsgáltatni fő a biztonság. és persze ha beteg akkor is vannak költségek, de ha jó helyről veszel hörit és jól tartod akkor nem lesz beteg.

2012. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"És az állatorvost valahogyan nem említetted ebben a 'te hol élsz' hozzászólásodban, mert ha valaki felelős állattartó, akkor bizony elviszi állatorvoshoz a beteg állatkáját, és az nincs ingyen."


Egész életemben voltak ilyen állatkáim, és jelzem, hogy ilyen picike állatoknál nemigen tudnak segíteni, ezért nem is nagyon foglalkozik vele az orvos, gyakorlatilag nincs értelme vinni, fogyóeszköznek tartják.

Papagájjal, pinttyel az égvilágon semmit nem tudnak kezdeni, picike rágcsálónak - ha nagyon erősködsz - adnak vitamininjekciót 800 Ft-ért.

2012. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyuszi? egyik haveromnak volt annyira édes nyuszija. csak pár napot vigyáztam rá, de mindig jött és bújt simogatásért.

Persze ez egy az átlagnál barátságosabb volt, de ha sokat foglalkozol vele, akkor biztos meg tudod te is szelídíteni a tied :)


Állatorvos: Az állatorvosok 85% nem ért a rágcsálókhoz. Előre tájékozódj a neten, mert különben csak elküldenek máshova

2012. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kivéve az elsőt!!:DDDDDDDDDDDD
2012. nov. 9. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!