Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kiírtani az...

Hogyan lehet kiírtani az egeret és a patkányt a házból? Vmi jó módszer?

Figyelt kérdés
A barátom házában beköltöztek valószínű az egerek és a patkányok.Lehet h csak átjárnak,de akkor is a házba.Egy régi konyhát nem használnak..ott találtak patkányt,egyet megfogott a kutya..de még bemennek.Nem tudják h mi lenne a hatásos módszer.A házba,amit használnak konyhába meg egér van.Találtak egy lyukat,be is tömték de még vhol bejön.Sztem a szobába is átfutkosnak az egerek vagy egér.Nagyon nem tudják/tudjuk h mit csináljanak...

2012. nov. 7. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kéne egy (vagy több) macska!
2012. nov. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egerek ellen az egérragasztó nagyon jó.
2012. nov. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Erre én is kíváncsi lennék mert a szomszédom aranykoszorús tenyésztő.
2012. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi.még esetleg vkinek 5let?!
2012. nov. 7. 19:23
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Rend a lelke mindennek,szóval takarítani és rendet rakni.Mérgeket mindenhova illetve csapdékat,invázió allatt vagytok.
2012. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyenek macskát vagy görényt,azok távol tartják az egereket később is,így már nem lesz annyira szimpi az egereknek a ház és később se adódnak problémák,de inkább macskát vegyenek a görény elég igényes,ha esetleg bele mennek és több vadászó állatot szeretnénk,akkor meg azonos állatot vegyenek,ne pedig görényt és macskát együtt,mert annak nem lesz jó vége
2012. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 G3C1 ***** válasza:
52%
igazából ki tudod írtani őket úgy, hogy csak egyet kell megölnöd, de rá kell szánnod magad.. én falun azt hallottam, hogy elkaptak egy patkányt (gondolom élvefogó csapdával) és kiszúrták tűvel a szemeit... amikor azt a visítást meghallja a többi patkány-egér, pár napon belül egy rágcsáló sem lesz a házban.. amúgy a patkány megtámadhatja az embert, én hallottam róla, és a harapása nagggyon fájdalmas, sőt, még eszik is belőled ha nem veszed észre (egy ismerősöm kisujját így rágták le)
2012. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ház az ahova a patkány is be tud menni?Mert az egeret nem lehet ebben megakadályozni na de patkányt?Egyébként biotoll -t adagoljatok nekik.
2012. nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó kérdésedre válaszolva gyanítom, hogy vályogház. Azok közt még mindig van jópár olyan aminek még alapja sincs, egyszerűen a letaposott földre rakták le a házat. Ebbe viszont a patkány lyukat fúr, és ha bútor mögött van nem biztos, hogy észreveszed.

Védekezésnek szerintem a legjobb a macska vagy a görény. Ez utóbbi azért jobb mert a vadászgörény a lyukba is belemegy és a kölyköket is kiírtja. Nem muszáj megvenni van aki vállal pénzért irtást vele. Ha meg megvan a lyuk azt üvegcseréppel és gázolajos ronggyal szokták betömni és úgy visszatapasztani. Sajnos mindez nem garantálja, hogy később másik nem jön oda, ezért jó ha van macska a háznál.

2012. nov. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen,vályogház.Köszönöm a tanácsokat megint!
2012. nov. 23. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!