Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A liba- és kacsatartáshoz...

A liba- és kacsatartáshoz mindenképpen szükséges, hogy a közelben legyen valami tó, patak, vagy kacsaúsztató?

Figyelt kérdés
Szeretnék libákat, kacsákat tartani. Értelmiségi vagyok, fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá, de nagyon érdekelne a dolog.Csak kicsiben, a saját családom számára tartanám őket.

2012. nov. 16. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
4%

Hahhaaa,na mivan az értelmiség nem konyít az állatokhoz :D? Mondhatod hogy paraszt vagyok,de már 7-10 éves koromban tudt.am hogy kell kacsát,libát tartani :P.

Ha nagyon gonosz lennék akkor azt mondanám hogy kedves értelmiség old meg ahogy akarod!De a jóindulat nyert:

Nem,nem muszály tó mellett lakni ahhoz hogy kacsát vagy libát tarts.Elég ha egy nagyobb lavórt vagy valami ilyesmibe teszel nekik vizet...De ha kicsit gondolkozol,akkor van az a megoldás,hogy fogsz egy nagy mûanyag kádat,és le ásod a földbe.Hiddel hogy 5 darab kacsa abban vígan pacsál....És legközelebb ha olyat kérdezel,amit egy falusi 8 éves is tud akkor ne hord fenn az orrod...

2012. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van kacsám libám. Hát én ástam nekik egy nagyobb pocsolyát, mert egy kád édes kevés egy 20-25 fős kacsa csapatnak. Bár ha mit tudom én tartasz 3-4 kacsát annak elég egy kád is leásva. Privátban irj ha kérdésed van, válaszolok
2012. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kacsa tartásához nem feltétlenül szükséges vízfelület, viszont libához mindenképpen kell úsztató, azonkívül igénylik a napközbeni szabadban tartást, legelőt.


A szomszéd az úsztatást úgy oldotta meg, hogy ásott egy 1-2 kádnyi gödröt, és kibetonozta.


A kislibák nagyon érzékenyek, 4 hétig fűtött helyen kell nevelődniük.

Keress komoly mezőgazdasággal foglalkozó oldalakat, ott tudsz tájékozódni ezekről a kérdésekről. Pl: agraroldal.hu

2012. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sok jó infóval szolgáltatok. Csak azt nem tudom, hogy az 1-es miért hiszi, hogy fenn hordom az orrom... Nekem inkább úgy tűnt, ő néz le engem, de sebaj.:)
2012. nov. 17. 07:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyes nem hisz semmit. Egyesnek eljött a 15 perc hírneve, 1x az életben. Libák egyébként sokkal hamarabb jeleznek, mint a kutyák. Kérdés, a szomszédaid ennek mennyire fognak örülni. Van, akit zavar. Szerintem inkább ez, mint a neveletlen korcsok. Miket kapnak enni?
2012. dec. 8. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem egy 3x3,5 méteres betonozott medence van, ami 70 cm mély. Kertitó szűrővel szűröm a vizet. Abban vígan elúszik, az a 11 darab kacsám.
2022. jún. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!