Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig él: Hierodula SP...

Mennyi ideig él: Hierodula SP (Imátkozó sáska) és Myronides SP (Botsáska). (mennyi időn belül lesz ivarérett és mennyi ideig él még utána) illetve lehet őket testvérekkel szaporítani? honnan tudom hogyha ivarérettek lesznek?

Figyelt kérdés
Egy fontos dolog, hogy ide nem kérnék hülyeség választ. Rovar börzén szereztem be őket, a tartásukkal nagyjából tisztában vagyok, de az élettartamot nem tudom pontosan, illetve azt a pár dolgot amit még leírtam. Magyar oldalon értelmes kommentet nem találtam, külföldi oldalon is csak minimális infót, amit nem tudtam megfelelően kihámozni ezért egy hozzá értő ember véleményére lennék kíváncsi, és nem a laikus hülyeségekre, mert tippelni én is tudnék.

#bot #sáska #SP #botsáska #Hierodula #myronides #állat rovar
2012. nov. 18. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Az imádkozósáskák fajtól és ivaról függően 7-10 alkalommal vedlenek, de a Hierodula pontos élettartamát nem tudom, a M. religiosa (nőstény) terráriumi körülmények között 3 hónap alatt elérte az ivarérettséget és 1 hónapra rá terméketlen oothecát is készített.

A Phyllocrania paradoxáknak nagyjából 9 hónap kellett az ivaréréshez, de sokkal gyorsabban is képesek fejlődni, ha több táplálékot kapnak.

Ennyi saját tapasztalattal tudtam segíteni.

Azt, hogy ivarérettek lesznek, rögtön észreveszed, mert kifejlődnek a szárnyaik. A rovaroknál általában nem okoz gondot, ha testvérekkel szaporítod őket, szóval igen, lehet.


Botsáskákkal kapcsolatban nem tudok sajnos segíteni.

Viszont ilyesmit nyugodtan megkérdezhettél volna azoktól akiktől vetted? Kitől vannak? Benyó, Papp?

2012. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az az igazság, hogy már kaptam választ attól akitől vettem, csak pár nappal később írt vissza és ezért hogy gyorsan tudjak infókat ide is felkerült a kérdés. Utána azért nem töröltem le, mert hátha másnak is hasznos lehet. Egyébként már számtalan angol mantis leírást magyarra fordítottam, hamarosan a neten is megtalálható lesz. Gondoltam ha más is olyan gondban lenne mint én, hogy nem ismeri őket eléggé, akkor nagy segítség lehet egy ilyen leírás. Ha rákeresel a kedvencek lexikonjára facebookon akkor majd ott hamarosan megtalálható lesz ha minden igaz, oda küldtem be a fordításokat.
2012. dec. 9. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!