Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macskákat, kutyákat kinoznak,...

Macskákat, kutyákat kinoznak, kiszúrják a szemüket, vasúti sinekre kötözik őket valakik. Milyen országban élünk? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt szó erről a hiradóban.

A XXI.században,az Európai únióban?Katasztrófa!


2012. nov. 22. 10:50
 1/3 anonim válasza:
63%
Ez elég szörnyű, de amíg gyerekek éheznek sőt az átlagembernek küzdenie kell a munkáért, hogy aztán küzdhessen tovább a létért. Addig csak az erre szakosodott hatóságokban bízhatunk, hogy az ilyet lefülelje mert nincs ideje az embereknek nyomozgatni. Arról nem is beszélve h aki embert gyilkol az is csak 1+1/2-évet kap akkor mit vársz?
2012. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Aki állatot kínoz, az ugyanolyan, mintha embert kínozna, hiszen az már csak egy lépés, tehát a hajlam benne van. Legalább ugyanolyan büntetést kéne kapnia, mintha emberrel történt volna, megelőző/elrettentő célzattal. De sajnos nálunk az igazságügy inkább gazságügy, a "rosszak" oldalán áll...
2012. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy eset is borzasztó, de szerencsére ez közel sem olyan arányú, mint ahogy a híradások alapján sejthető; inkább ritka -bár újra írom: elborzasztó- kivételek.

Több kriminálpszichológus szerint az állatkínzók valóban potenciális veszélyt jelentenek emberekre is.

Bár én nem tudom megnézni, meghallgatni az ilyen tudósításokat -gyorsan elkapcsolók az adóról-, nem bánom, ha minél több és minél hatásvadászabb módon teszik, mert egyre több embert háborítanak fel, akik talán a cselekedetig is eljutnak. (Természetesen törvényes eshetőségekre gondolok.)

Megnyugtatásul ajánlom, amit én is meggondolok ilyenkor: nem kevés állattartót ismerek és egyiküknél sem rossz az állatnak. Inkább túlzott szeretetet kell "elviselniük", mint éheztetést, bántalmazást. Ha elveszítik őket, megsiratják és sokuk emlékét örökre őrzik. És ez így van jól, így van abban a nagyon-nagyon sok esetben, amit nem mutatnak be TV -adásban. Én inkább ilyen országban élek.

2012. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!