Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kutyák vadítását milyen...

A kutyák vadítását milyen formában tiltja a törvény? Mit lehet tenni akkor, ha valaki ezt műveli a kutyájával?

Figyelt kérdés

Egyik szomszédom két pit bull-t tart (régebben tartott többet is, mert próbált ,,tenyészteni" pénzért). Mind a kettő okos kutya, meg tudom őket simogatni és szót is fogadnak még a gazdájuknak. Ennek ellenére mostanában a szomszédom elkezdte kötelekkel meg, nehezékekkel edzeni a kutyát az utca végén lévő füves részen, amellett h eddig is inkább verte, mint nevelte őket. Azt mondta azért mert a kutyája túl félénk, nem ijednek meg tőle az arra járók. Pedig a környékünk nem veszélyes, lopásról sem hallottam még errefelé.

A lényeg, hogy egyáltalán nem a kutyák kiképzésére törekszik, hanem a dühüket fokozza. Nekem is van kutyám és már nem tudom ugyan olyan nyugodt szívvel elengedni, amikor kint kutya edzés megy, mint régebben.



2012. nov. 23. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szólj az állatvédőknek vagy a rendőrségnek. A pitbullt már

eleve tenyészteni is tilos. A kutyàdat semmiképp se engedd ki.

A szomszédod illegális dolgokat müvel olyann kutyákkal, akikhez

magas szintű szakképzettség kell. Az őrző-védő kutyáknak nem kell

agresszívnek lenniük. Most menj és jelentsd fel azt a bambuszgyökeret!!!

2012. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A verés miatt állatvédők. amugy lehet h súlyhúzásra készül
2012. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a vadításra miből következtettél? elolvastam kétszer is a kiírást, de erre utaló jelenséget nem írtál le.

a verés önmagában nem vadítja a kutyát sehova, inkább megfélemlíti, még gyávábbá teszi. emiatt tehetsz feljelentést állatkínzásért.

a súlyokkal való edzés szintén nem vadítás, ez egy edzési mód, ha helyesen csinálják, akkor egészségesen fitté teszi a kutyát, és ahogy írták, az is lehet, hogy versenyre készül.

a kötelekkel mit csinál?

2012. nov. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kutyának a nevelési módszerei miatt, és amiatt amiket azzal kapcsolatban mond, félek attól hogy megvadulhat. A köteleket egyébként hozzáköti a kutyához, a másik végére pedig ha jól láttam, gumikat meg hasonlókat kötött.
2012. nov. 24. 22:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ki fogom kérni az állatvédők tanácsát.
2012. nov. 24. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Jelentsd valakinek!

Nekem német juhász-rottweiler keverékem van. Ha sétálunk, vagy mellette vagyok, nyugodt és barátságos. Olyan helyen szoktunk sétálni ahol ritkán járnak, ezért szabadon engedem, de ha velünk szemben jön valaki kutyával, csak addig kell megkössem amíg elmegyünk egymás mellett, utána nem érdekli, és ha más kutya játszani akar vele, inkább fut előle, mert nem szeret játszani. De ha megtámad minket egy kutya (egyszer előfordult már) kemény tud lenni, és képes megvédeni. A kapunál ugat rendesen, és gondolom, ha belopózna egy betörő, nem hagyná annyiban.

Nem képeztük ki őrző-védőnek, mivel a kutyák ösztönből védik a területüket. Nem kell a kutyákat kiképzésre vinni, csupán sok szeretettel, de határozottan nevelni.


(bocsánat az "érdekes" fogalmazásért, fáradt vagyok)

2012. nov. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az, hogy gumit vgy súlyt húzat velük az nem vadítás. Szélesebbé teszi a mellizmot, jobban néz ki tőle a kutya. Ez egy teljesen elfogadott edzési mód.
2012. nov. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

11-25 00:10 Rendben, értem:).

Amúgy egyetértek azzal, hogy a kutyaedzés magában jó dolog.

Köszönöm a válaszokat.

2012. dec. 9. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!