Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatok közt is vannak transzn...

Állatok közt is vannak transzneműek, transzvesztiták?

Figyelt kérdés

Ha igen, honnan lehet tudni, pl. hogy a fiú hörcsögöm lánynak érzi-e magát?

Vagy,pl, azt, hogy a kakas úgy próbál kotkodácsolni, járni ahogy a tyúkok?


2012. nov. 25. 03:51
 1/6 anonim ***** válasza:
ilyen nincs szerintem csak emberben
2012. nov. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez elég jó agy kell, majmoknál, delfineknél el tudom képzelni. Talán kutyáknál, macskáknál is, de még nem hallottam róla. Homikról már igen, de pl. a ktyáknál a dominálás lehet megtévesztő. Nehezen is derülne ki, mivel ezeknél az állatoknál nincs olyan nagy különbség a két nem viselkedése között. És a ts-ek, tv-k nem feltétlenül homik, sokszor ugyanúgy heterók.
2012. nov. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lezbi kutyája volt egy ismrősnek. Hiába volt ott a fiú is, akkor is a lány után ment a kis hülye.
2012. nov. 28. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

de lehet, hogy nem leszbi volt, hanem transznemű, fiúnak gondolta magát.

honnan lehetne megtudni, hogy melyik?

2012. nov. 28. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:
A szuka kutyák is ledominálják "meghágják" a falkában a többi szukát, hogy megmutassák, hogy ők az alfa nőstények. Úgyhogy nem valószínű, hogy vonzalom volt, csak megmutatta neki, ki a főnök.
2012. nov. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A transzvesztita az, aki beöltözik ellenkező neműnek, leginkább azt nevezik így, amikor egy férfi nőnek öltözik (és például bárokban énekel/tátog a dalra, táncol).

Állatoknál szerintem ez a rész kimarad. Vannak amik álcázás miatt feldíszítik magukat, vagy váltogatják a színüket, de az teljesen más dolog. Valami hal létezik még (és pár hasonló tengeri lény), aminél a hímneműek nőneműnek álcázzák magukat, mert akkor az alfahím nem támad rájuk, és így a nőneműek közelébe férkőzhetnek. Sajnálom, hogy nem tudok pontosabb információt adni, de ilyesmiről már többször olvastam, tehát a jelenség létezik, csak én nem emlékszem a pontos nevekre.


A transzszexualitás, transzneműség valószínűsége már nagyobb. De ahogyan azt már előttem is írták, a legtöbb állat gondolkodása nem olyan fejlett, mint a miénk, illetve másképp működnek.

Szerintem ez lehetséges az állatok között is, de nagyon ritka, és még annál is ritkábban derül fény a dologra. És ehhez szerintem még sok-sok év kell, mire az ilyen egyedeket képesek leszünk felismerni és tanulmányozni.

A legtöbbször nem erről van szó, az állatok gyakran utánozzák egymást stb, lehet szocializációval kapcsolatos probléma is a háttérben.


Szerintem ne aggódj a hörcsögöd miatt, nagyon kevés az esélye, hogy ilyen problémái legyenek.

Emellett az állatoknál valóban nincsenek akkora különbségek a nemi szerepeket illetően, ezért egyáltalán nem olyan megterhelő nekik (lelkileg), mint az emberek esetében.

Valami persze "félremehet" és akkor előfordulhat, hogy ellentétes feromonokra reagáljon az állat, mint amire amúgy kellene, de az sem valódi transzneműség, inkább homoszexualitás. A homoszexualitás egyébként létezik az állatvilágban, de annak is többféle oka lehet. Pl. dominancia, feszültséglevezetés, nőstény hiánya stb. De létezhet "tiszta" formában is, amikor tényleg a vonzalom miatt közösülnek az azonos nemű egyedek.


Bárhogyan is, ezek közül mindegyik rendkívül ritka, a legtöbb állat nem is gondolkozik azon, hogy milyen nemű csak éli az életét, és megy az ösztönei után.

2012. dec. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!