Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért undorodnak egyes emberek...

Miért undorodnak egyes emberek a pókoktól, rovaroktól/bogaraktól, hüllőktől és egyéb ilyen állatoktól?

Figyelt kérdés
2008. máj. 26. 21:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
én mondjuk azért félek tőlük mert megcsíphetnek !!!(pl pókok)
2008. máj. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én azért utálom őket mert terjeszthetnek betegségeket, a hüllők már kinézetre se szimpik, egyszerűen undorító pl a kígyó vagy más ilyen csúszómászó.
2008. máj. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Én konkrétan a kígyóktól undorodom, de csak mióta tudom, hogy vagy megmarnak, vagy megfojtanak mérettől függően. Valamikor kiskoromban olvastam egy újsághírt, hogy Celebesz szigetén (Indonézia) egy óriáskígyó egyben lenyelt egy embert (igaz, az emésztésbe belepusztult). Azóta a hideg is kiráz, ha csak arra gondolok, hogy bármilyen kapcsolatot kell teremtenem hüllőkkel...
2008. máj. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A hüllőkre lehet valami ösztön. Régen ez igen hasznos volt...
2008. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom a rovarokkal,bogarakkal és hüllőkkel(sőt még a kígyóktól,siklóktól sem félek,de nem szeretnék kígyóval találkozni anélkül,hogy nem lenne el kábítva).De a pókoktól egyszerűen undorodok!!Legyen az kicsi vagy,szőrös vagy csupasz,nekem mindegy,de ne legyen a közelemben!Nekem talál az aránytalan teste,8 szőrös lába,meg a könyvekben közelről mutogatott rágója teszi félelmetessé!!!
2008. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
Lehetséges, hogy valami természetes ösztön, mivel ezek az élőlények gyakran kis méretük ellenére is életveszélyesek, vagy legalábbis kellemetlen élményeket tudnak okozni. Emiatt az emberbe az évezredek alatt egyféle természetes ösztön alakulhatott ki, hogy igyekezzen távol tartani magát ezektől. Egyébként én is undorodom tőlük, főleg a rovaroktól.
2008. máj. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%
Ennek evolúciós okai vannak. Mivel sok köztük a mérges faj, őseink nehezen tudták felmérni, hogy milyen mértékű veszélyt jelenthetnek rájuk nézve. Nem úgy, mint az emlősöknél, ahol a testméret alapján azonnal eldönthető. Szóval jobb volt félni, mint megijedni.
2008. máj. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a bogaraktól meg a pókoktól félek,mert undorítóak mikor egyes bogarak belemásznak a kajámba,a ruhámba meg a bolhák.Fújj!undorítóak!Amugy a békáktól kezdve a kígyókig mindent összefogdosok de a bokarakra ránézni se tudok!
2008. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

emberevő kígyó? talán, de gondolom a vízisikló is para...

félelem oka: az ismeret hiánya, kósza félinformációk, ökör filmek...

2008. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

én a pókoktól és rákoktól írtózok. (többek között XD)

hogy miért? a pókoktól félek, hogy szétlapul a potroha és az olyan gusztustalan :SSSSSS a rák meg nagy pók :D

sztálin ráktól mondjuk van félnivaló XD

2008. dec. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!