Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi kell a rókatartáshoz?

Mi kell a rókatartáshoz?

Figyelt kérdés

2012. dec. 14. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
nem árt egy róka!
2012. dec. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg engedély amit a kérelmezők kb 90%a nem kap meg..
2012. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
engedély, amit nem valószínű, hogy megkapsz
2012. dec. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt egy ismerősöm (már nem tartom vele a kapcsolatot) és ő tartott rókát az otthonában. Kiskorától ő nevelte, jelölővel volt ellátva és olyan volt mint egy kicsit félénkebb kutya...


Viszont, hogy tarthassa ezt a rókát papíron egy vadvédő egyesület gondozása alatt volt ez a róka és még így is kellet jó pár papír...

2012. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy már lehet tenyésztőtől is vásárolni háziasított rókát. (Már lehet fekete színűt is vásárolni) Nagyon jó társ tud lenni, viszont kell egy hatalmas terület, amit kerítéssel fedsz le, ha nem akarod, hogy elszökjön és az alját le kell betonozni, mert képes kiásni magát. Nem egy olcsó mulatság. Rengeteget kell vele foglalkozni, hogy, ha azt akarod, hogy jó élete legyen. Érdemes mellé egy társ is Pl: kutya, macska. Azokkal viszonylag jól kijön és össze lehet velük szoktatni. A háziasított rókához nem kell engedély, de nagyon drága a helyének a kiépítése és egy róka is 150-250 ezer között mozog. Youtubeon vannak tippek a rókatartással kapcsolatban és netes fórumok is, ha ezek mellett is érdekelne. :)
2019. júl. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 FoxtrotLidérc ***** válasza:

A többiek leírták már, de kiegészíteném őket azzal, hogy elsősorban idegrendszer, és humorérzék.

Ott kezdem, hogy eszméletlen zajosak. Rengetegféle hangot adnak ki: "csiporognak", vonyítanak, "nevetgélnek", "visítoznak". Mindezt állandó jelleggel. Folytatom azzal, hogy még a háziasított róka SEM szelíd. Ergo nem lesz kezesállat. Nem fogod tudni kedvedre gyömöszölni, meg simogatni. Ha valami nem tetszik neki, instant harap. Hogy mekkorát, az attól függ, hogy figyelmeztető jelleggel teszi-e, vagy tényleg haragszik. Aztán... A lakást (ha udvarod nincsen) és az életedet át kell alakítani teljesen. A lakást rókabiztossá kell tenni (Viszlát, dísztárgyak! Viszlát mindenféle hurok, amibe Rudi/Réka belegabalyodhat, és megfulladhat). Nagyon mozgékony, aktív jószágok - főleg éjszaka, mert éjszakai jószágok. Plusz. Az étrendje igényel némi utánajárást, ebben tudok segíteni: [link] - plusz én, a vegás mondom: Hús nélkül ők nem élhetnek!!!!!! Felütném a holdra az olyan vegásokat, akik nem adnak a rókájuknak húst... Olyan hiánybetegséget eredményez náluk a húsmegvonás, hogy szegény jószág attól koldul...

Ja, majd' elfelejtettem: A rókasz*r (irodalmi nyelven hullajték) átkozottul büdös. Egyszer volt csak hozzá "szerencsém" - a többi állat elmehet a gyászba... XD És ha szagok: Koslatási időben nem tudom, hogy a "házirókák" szoktak-e "ibolyázni" (faroktőnél található mirigyükből feromonokkal jelezni, hogy ők most akarókák). Ha igen, akkor extra szag, ami szintén nem kellemes.


Én régen akartam rókát, de nem érezné nálam jól magát... :(((

2020. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!