Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi mézzel lehet számolni...

Mennyi mézzel lehet számolni egy kaptárból évente? Megérné egyetlen egy kaptárat fenntartani? És meg lehetne oldani bonyolult szerszámok nélkül a pergetést, stb műveleteket?

Figyelt kérdés
olvastam már különböző értékeket, de személyes tapasztalatokat várnék, illetve hogy egy kaptárral megérné-e csinálni? Aránylag nagy mézfogyasztók vagyunk, évi 10-15 kg, is elmegy. Télen megfázás, fokhagymás mézes tea, nyáron hidegtálak, hideg sütemények ízesítése, díszítése, stb. felénk 2000 Ft felett van kilója, ezért gondoltuk, hogy egy kaptárt beszereznénk, és akkor az fedezné kb a mi szükségletünket. De hogy a pergetést, hasonló műveleteket meg lehetne-e oldani speciális szerszámok nélkül, nem tudom. Ez érdekelne.
2013. jan. 10. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy normális, erős családtól el lehet venni annyi mézet évente.

Pergetőt kölcsön nem tudtok kérni? Mert pergetővel kb 10 perc, mire egy családtól elveszitek a mézet. Nélküle meg kb csak a gravitációra hagyatkozhattok, az meg elég lassú és sok a veszteség.

Más kérdés, hogy egy család nem érné meg (gondolom családról beszéltél, amikor kaptárat említettél, mert egy kaptárban akár több család is lakhat). Hiszen mi van, ha az az egy elpusztul? Nagyon drága venni egy másikat. Ha viszont van egy másik, akkor az lehet tartaléknak használni, fel lehet erősíteni hordásra. Esetleg lehet rajoztatni, akkor pedig megint lesz tartalékcsalád:) Így önellátó lesz a dolog.

2013. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy a pergetőn kívül a többi szerszám nem olyan nagy kiadás. Egy kaptárszolga, egy ilyen hálós kalap, egy fedelező villa. Ezeket kell megvenned. Többit meg lehet oldani házilag. A célszerszámok azoknak érik meg, akinknek nagy állományuk van, és rengeteg időt tudnak megspórolni a modern eszközökkel. Két-három méhcsaládra nem kell olyan sok idő.
2013. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem is ismerek olyat a környéken aki méhezik, csak egyet, de az olyan fukar, hogy még bérbe se adná, nehogy megspóroljam egy árát. de láttam már valahol egy videót, ahol készítenek, nem olyan nagy dolog, akkor lehet inkább csinálunk egyet. Hát igazad van, elférne akár több is, csak nem akarom nagyba, mert vagyok olyan szerencsétlen velük, hogy minden nyáron megcsípnek. Tavaly 2x is ráléptem egyre-egyre...

én arra gondoltam, hogy amikor kirajzanak a kaptárból, akkor már többször leszálltak itt a kertek alatt, és a tűzoltók intézték el őket. Valaki elvitte. Ilyenkor be tudnék szerezni egy-egy családot, a kaptárak elkészítési módja meg megvan, már régebben letöltögettem párat. Megcsinálok 2 kaptárt, és betelepíteném őket. Gondolom kirajzáskor lehetne szerezni. Gondolom csak be kell csalogatni a kaptárba vagy nem tudom hogy. Meg ha megvennék egyet, az is meghozná akkor az árát egy év alatt.

2013. jan. 10. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, rajt is befoghatsz minden további nélkül. Ha elérhető helyen van, akkor bele is rázhatod őket az ágról a kaptárba. Vagy bele kell csalogatni. De minden nagyon szépen le van írva Örösi Pál Zoltán Méhészkedés c. könyvében:)

Pergetőt meg most ha hirtelen gondolkodnom kellene én kiszuperált mosógépből csinálnék. Ott van ugye a lukacsos dob, még akár a villanyhajtást is rajtahagyhatod, még könnyebb lesz a helyzet.

2x megszúrtak?:) Hú hallod, ha elkezdesz méhészkedni, akkor nem kettő, hanem kb 222 szúrást fogsz kapni évente. Nem vicc. De hidd el, nem elviselhetetlen. Sőt egyre kevésbé fog megdagadni, mert a szervezeted immunissá válik bizonyos idő után a méhméreggel szemben.

2013. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Feldagadni nem szokott, de nem is magam miatt, hanem sok gyerek van a környéken, így nem vennék jó néven, ha elárasztanám őket méhekkel. Azért mondtam, hogy nem akarok sokat. Max 2-3 kaptár, az még elmegy.

Te méhészkedsz?

2013. jan. 10. 15:58
 6/6 szabóméhészet ***** válasza:

Hát azért nem olyan egyszerű hogy csak úgy mosógépből csinálunk egy pörgetőt :D


Egy méhcsaládot semmiképp sem éri meg tartani.

Ami szükséges évente egy méhcsaládhoz:


1kg műlép,az 8-10db,2500forint

20kg cukor 5000forint

atka ellenes gyógyszer 2500forint

nosema elleni gyógyszer 2000forint


felszerelések:


1 méhészkalap 3000forint

1db füstölő 5000forint

1db kaptárvas 2000forint


1db pörgető 50000-300000forint

1db fedelezővilla vagy kés: 3000forint


és még sok sok egyéb apróság.a méhészet drága hobbi :)

2013. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!